MPK Wrocław: Remont na Rondzie Reagana

fot. Radio Rodzina

W sobotę, 4 czerwca, rusza remont nawierzchni węzła przesiadkowego na rondzie Reagana – prace dotyczą peronów 1 oraz 2. Swoje trasy zmieni z tego powodu pięć linii tramwajowych oraz dwanaście autobusowych. Prace potrwają 3 tygodnie. Modernizacja jest niezbędna, bo błąd we wcześniejszych pracach popełnił podwykonawca.

Nadchodząca modernizacja jest konieczna ze względu na błędy podwykonawcy w roku 2020, których efekty są widoczne teraz. Dwa lata temu na zlecenie MPK Wrocław nawierzchnia węzła przesiadkowego na rondzie Reagana przy peronach 1, 2, 3 i 4 została wyremontowana. Zamiast kostki pojawił się tam beton. Z kolei perony 3 i 4 zostały podniesione. Prace wykonał Zakład Sieci i Zasilania.

Użyty do tego remontu beton był gorszej jakości. Nawierzchnia popękała. Tego, że jakość użytych surowców była niska, dowodzą zlecone przez MPK Wrocław ekspertyzy, weryfikujące próbki użytego w tamtym miejscu betonu.

Cała inwestycja jest jednak objęta pięcioletnią gwarancją. W związku z tym, w jej ramach, bez dodatkowych kosztów, dojdzie do modernizacji nawierzchni peronów 1 i 2.

Cała sprawa może mieć swój sądowy wymiar. Podwykonawca prac deklarował w umowie, że dwa lata temu wykonał remont używając materiałów najwyższej jakości. Czas pokazał, że tak nie było.

Przez niekompetencję podwykonawców konieczna jest modernizacja nawierzchni. W efekcie siedemnaście linii tramwajowych oraz autobusowych musi zmienić swoje trasy. To spora niedogodność dla naszych pasażerów i nie możemy być wobec tego obojętni. Stąd, perspektywa procesu sądowego na linii wykonawca – podwykonawca – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

Całość remontu nawierzchni węzła przesiadkowego na rondzie Reagana powinna zakończyć się w ciągu trzech tygodni. Poniżej prezentujemy zestawienie zmian w komunikacji miejskiej, na jakie w najbliższym czasie muszą przygotować się pasażerowie kursujący przez ten rejon miasta.

Dla pasażerów

Zmiany dotyczyć będą tras komunikacji miejskiej, kursującej przez węzeł na Rondzie Reagana. To pięć linii tramwajowych oraz dwanaście autobusowych.

Tramwaje linii 1

  • Tramwaje linii 1 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza do ulicy Wajdy i Wróblewskiego.

Tramwaje linii 2 i 10

  • Tramwaje linii 2 i 10 pojadą objazdem w obu kierunkach od placu Społecznego przez most Grunwaldzki, a tramwaje linii 33 od placu Społecznego przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego i Sienkiewicza do mostu Szczytnickiego.

Tramwaje linii 2, 10 w kierunku placu Dominikańskiego będą odjeżdżały z peronu 3 wyspy centralnej ronda Reagana.

Tramwaje linii 70

  • Tramwaje linii 70 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego, ulicę Mickiewicza, Skłodowskiej-Curie do ronda Reagana.

Tramwaje linii 2,10

  • Tramwaje linii 2, 10 oraz autobusy linii D i kursy nocne linii 241 w kierunku placu Dominikańskiego będą odjeżdżały z peronu 3 wyspy centralnej Ronda Reagana.

Linie autobusowe – zestawienie

  • Autobusy linii D, 111, 121, 131, 151 i 241 jadące w kierunku Psiego Pola będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center”.
  • Autobusy linii D i kursy nocne linii 241 w kierunku placu Dominikańskiego będą odjeżdżały z peronu 3 wyspy centralnej ronda Reagana.
  • Autobusy linii C, 111, 253, 255 kierunku Kozanowa, Kminkowej lub Petrusewicza oraz autobusy linii 115, 121, 131, 151 i 315 jadące w kierunku Reja będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku tymczasowym zlokalizowanym przy Pasażu Grunwaldzkim, przy ulicy Skłodowskiej-Curie za skrzyżowaniem z Rondem Reagana w kierunku ulicy Szczytnickiej.
  • Kursy linii C i 149 dojeżdżające do placu Grunwaldzkiego będą omijały wyspę centralną ronda Reagana i zatrzymają się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center”.

mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content