O finansach i współpracy – KGHM organizatorem konferencji dla samorządowców z Zagłębia Miedziowego

mat. prasowe KGHM

Finanse, transformacja, programy rozwojowe – KGHM i Związek Pracodawców Polska Miedź organizatorami konferencji dla samorządów Zagłębia Miedziowego. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej objęło wydarzenie swoim patronatem.

W czasie konferencji w siedzibie KGHM w Lubinie samorządowcy odebrali kolejne darowizny od miedziowej spółki na projekty dotyczące mieszkańców regionu. Głogów i Legnica otrzymały po 350 tys. zł, a gmina wiejska Lubin 250 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na kampanie społeczno-edukacyjne, badania prozdrowotne oraz wyposażenie szkół w pomoce naukowe do zajęć z ekologii i ochrony środowiska.

KGHM co roku przekazuje pieniądze na działania prospołeczne gminom i powiatom z Zagłębia Miedziowego. W ubiegłym roku było to ponad 3 mln zł. Wsparcie przełożyło się m.in. na badania i konsultacje w poradniach specjalistycznych, zakupy sprzętu i pomocy do szkół, kampanie prozdrowotne, wyjazdy na baseny dla dzieci czy wymianę źródeł ciepła na proekologiczne.

Podczas dzisiejszej konferencji uczestnicy rozmawiali m.in. o strategiach zarządzania finansami w jednostkach samorządu terytorialnego, zasadach współpracy przy projektach związanych z transformacją oraz programach rozwojowych dla Dolnego Śląska. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, bankowcy i ekonomiści.

KGHM wspólnie ze Związkiem Pracodawców Polska Miedź cyklicznie zaprasza samorządowców z Zagłębia Miedziowego na spotkania dotyczące polityki społecznej czy aktualnych rozwiązań prawnych czy gospodarczych.

mat. prasowe KGHM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content