Aktywnie do szkoły – nowa aplikacja dla wrocławskich uczniów

Foto: wrocław.pl

Bezpiecznie do szkoły na piechotę, rowerem lub na hulajnodze. We Wrocławiu powstała aplikacja mobilna skierowana do dzieci i rodziców, która ma zachęcić do aktywnego docierania na lekcje.


Dzięki nowej aplikacji „Aktywnie do szkoły” uczniowie 10 wrocławskich szkół będą mogli (od 1 czerwca) rejestrować swoją drogę do szkoły – oczywiście, jeżeli pokonują ją rowerem, na hulajnodze lub pieszo. Za każdą taką podróż przyznawane będą punkty i odznaki, które będzie można wymienić na nagrody.
– Ideą pilotażowej akcji jest promowanie pozytywnych nawyków transportowych wśród najmłodszych wrocławian. Docieranie do szkoły w aktywny sposób, to jeden z elementów kształtujących zdrowy styl życia oraz wspierający samodzielność dzieci, przy jednoczesnym dbaniu o środowisko – mówi Anna Szmigiel-Franz, wrocławska oficerka piesza.

Aby dołączyć do projektu, należy pobrać aplikację „Aktywnie do szkoły”, wygenerować specjalny kod, który będzie przypisany do każdego użytkownika, a następnie rejestrować swoje podróże. Wymagana jest również zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na udział dziecka w tej akcji.– Chętnie angażujemy się w prospołeczne i proekologiczne aktywności skierowane do mieszkańców Wrocławia, często we współpracy z magistratem lub instytucjami z nim związanymi. W ubiegłym roku m.in. wsparliśmy miejski projekt Rowerowy Maj, sponsorując atrakcyjne nagrody dla laureatów. Teraz ponownie wspólnymi siłami z miastem, będziemy zachęcać uczniów do wyboru aktywnej drogi do szkoły. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników! – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław, partnera akcji.

Pilotaż w 10 wrocławskich szkołachPilotażowy projekt będzie prowadzony od 1 do 15 czerwca br. w 10 wybranych szkołach podstawowych, które przyłączyły się do tegorocznej akcji Rowerowy Maj. W tym czasie aplikacja będzie testowana i dopracowywana.
– Nasi uczniowie bardzo chętnie włączają się w takie akcje. Wierzę, że i tym razem będzie podobnie. To dla nich nie tylko wyzwanie, ale i sportowa przygoda – mówi Piotr Migocki, dyrektor SP nr 17, wrocławskiej szkoły, która bierze udział w pilotażu.
Funkcjonalności  mobilnej aplikacji były wypracowywane przez zespoły ActiveEcoMobility i Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Jeśli pilotaż zostanie pozytywnie przyjęty przez wrocławian, niewykluczone jest jego kontynuowanie w kolejnych latach.

Zwycięskie wyzwanie
Pomysł na aplikację „Aktywnie do szkoły” powstał podczas Klimatonu dla Miast, czyli hackathonu programistycznego zorganizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju wraz z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. To konkurs, który miał za zadanie wspierać innowacyjne pomysły i młode start-upy.


Więcej informacji na https://www.wroclaw.pl/komunikacja/aplikacja-aktywnie-do-szkoly  

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content