Dzień Czeski na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice

fot. Radio Rodzina

Trzeci dzień wyścigowy na Partynicach to powrót gonitw przeszkodowych, na czele z najważniejszą tego dnia – międzynarodową gonitwą dla 5-letnich i starszych koni na dystansie 4400 metrów o Nagrodę Tiumena. Jest to też Dzień Czeski współorganizowany z Ambasadą Czech i organizacją Czech Tourism. Dlatego w wyścigową sobotę publiczność będzie miała okazję nie tylko podziwiać zmagania jeźdźców, ale i skorzystać z szerokiej oferty wystawców oraz partnerów reprezentujących naszych południowych sąsiadów. Wyścigi rozpoczną się w sobotę, 28 maja, o godz. 13. Wstęp wolny.

W programie wyścigowym dnia znalazło się osiem gonitw, w tym trzy przeszkodowe, dwie płotowe oraz trzy na dystansach płaskich. Najważniejszym wydarzeniem będzie międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich oraz starszych koni o Nagrodę Tiumena. Zmierzą się w niej m.in. trzy najbardziej utytułowane konie ostatnich lat rywalizujące w gonitwach przeszkodowych na Partynicach: triumfator ubiegłorocznego Crystal Cup – Larizano, Haad Rin – zwycięzca Nagrody Otwarcia Sezonu 2022 oraz Cosmic Magic – najlepszy w Wielkiej Wrocławskiej oraz Crystal Cup w 2020 roku.


Tiumen 
to jedyny koń polskiej hodowli, który zwyciężył w najbardziej prestiżowej gonitwie przeszkodowej świata – Wielkiej Pardubickiej. Zrobił to aż trzykrotnie, mając w siodle najwybitniejszego czeskiego dżokeja – Josefa Vanię.  Tym samym znalazł się w elitarnym gronie ośmiu koni, którym w całej historii gonitwy – rozgrywanej od 1874 roku – udało się triumfować trzy razy.

Tradycyjnie obsada gonitw przeszkodowych na Partynicach jest bardzo czeska, ponieważ 85 jeźdźców stanowią reprezentanci naszych południowych sąsiadów.  Między innymi stąd też pojawił się pomysł, aby właśnie jeden z dni przeszkodowych rozgrywanych  na Partynicach zorganizować jako Dzień Czeski.

We Współpracy z Ambasadą Czech i organizacją Czech Tourism powstała strefa czeskich wystawcówPokaże się w niej 12 podmiotów reprezentujących następujące regiony naszych południowych sąsiadów: Hradecko, Ziemia Broumovska, Miasto Brno i Morawy Południowe, Region Liberec, Tor wyścigów konnych w Pardubicach, Czechy Wschodnie, Aparthotel Svatý Vavřinec Pec pod Śnieżką, Stowarzyszenie Otwartych Zabytków Niepaństwowych, Kraj Hradecki, Uzdrowisko Janské Lázně, Pogranicze Czesko-Morawskie, Kraj Ołomuniecki.

Na wyścigach nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, organizatorzy zapraszają na przejażdżki na kucykach oraz wyścigi w goglach VR. Do dyspozycji dzieci są również plac zabaw „Konikowo” oraz park linowy Partynice.

3. dzień wyścigowy – Dzień Czeski
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
28 maja (sobota) godz. 13-18.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content