Ruszają WRO-TA Wrocławskie Linie Turystyczne

fot. Radio Rodzina

To produkt turystyczny skierowany do turystów odwiedzających Wrocław oraz mieszkańców, którzy chcą w nietypowy, ale jednocześnie komfortowy i atrakcyjny sposób zapoznać się z najważniejszymi zabytkami architektury miasta, ale też z jego walorami przyrodniczymi (koryta Odry podziwiane z licznych mostów na trasie linii; parki m.in. Szczytnicki i Staromiejski; Promenada wzdłuż fosy miejskiej) lub innymi atrakcjami (ZOO, Hydropolis, Centrum Historii „Zajezdnia”).

Jakie pojazdy będziemy mogli spotkać na wrocławskich torach. Mówi Krzysztof Kołodziejczyk z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego.

– Jest to linia weekendowa „letnia”, obowiązują bilety miejskie – dodaje Krzysztof Kołodziejczyk.

Zapytaliśmy czym pojazdy się wyróżniają.

Zabytkowa linia autobusowa oraz zabytkowa linia tramwajowa będzie kursować w niedziele od 29 maja do 26 czerwca oraz soboty, niedziele i święta od 2 lipca do 4 września.

Będzie obsługiwana przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, Towarzystwo Miłośników Wrocławia oraz Centrum Historii Zajezdnia we współpracy z MPK Wrocław.

Na wybranych kursach, obsługiwanych przez TMW, podczas przejazdu licencjonowany przewodnik będzie opowiadał o mijanych zabytkach i innych atrakcjach. Ciekawym urozmaiceniem oferty będą kursy nocne po trasach, które połączą szczególnie widowiskowo podświetlone zabytki. Kursy te będą odbywać się w godz. około 21:00-23:00.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content