Światowy gigant branży wydobywczej na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Fot. Ministerstwo Aktywów Państwowych

Biznesowe konferencje, promocja polskiej gospodarki i spotkania z szefami globalnych firm – delegacja KGHM bierze udział w jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego roku, Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos jest miejscem dialogu i debaty o głównych społecznych i ekonomicznych problemach świata. Uczestnikami są przedstawiciele największych ekonomicznych organizacji i najbardziej wpływowych organizacji politycznych, a także naukowcy i ekonomiści. W spotkaniach uczestniczą Prezydent Polski Andrzej Duda, Premier Mateusz Morawiecki i Wicepremier Jacek Sasin.

– W Davos rozmawiamy o najistotniejszych kwestiach dotyczących energetyki, big data czy współpracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi. Nasi obecni i przyszli partnerzy – najwięksi biznesowi gracze – znają KGHM i w naszych sukcesach widzą wielki gospodarczy skok Polski. Ten sukces nie byłby możliwy bez wsparcia naszego rządu, który aktywnie wspiera polskie spółki również podczas forum w Davos – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Zarząd KGHM uczestniczył m.in. w spotkaniach dotyczący planów transformacji energetycznej w Europie czy zaangażowaniu państw w pomoc Ukrainie. Prezes KGHM o możliwej współpracy w obszarze transformacji cyfrowej, rozmawiał z przedstawicielami firmy Google.

Dodatkowo podczas forum w Davos miedziowa spółka jest współorganizatorem Polish House. W budynku, w sąsiedztwie obiektów głównego wydarzenia powstało miejsce promocji naszego kraju oraz spotkań biznesowych.

KGHM jest jednym z liderów procesu transformacji w Polsce. Miedziowa spółka podpisała umowę z amerykańską firmą NuScale NuScale na wdrożenie technologii małych modułowych rektorów jądrowych (SMR) w Polsce. Pierwsza elektrownia ma zostać uruchomiona do 2029 roku. Czysta energia zasili oddziały produkcyjne miedziowej Spółki. KGHM wystąpił też wspólnie TotalEnergies w przetargu polskiego rządu na rozwój przybrzeżnych projektów wiatrowych. KGHM inicjuje też działania związane ze zwiększeniem produkcji energii ze źródeł własnych (OZE).

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos, po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa, odbywa się stacjonarnie. Hasło tegorocznego Forum to „Historia w punkcie zwrotnym – polityka rządów i strategie biznesowe”. W wydarzeniu udział bierze blisko 2,5 tys. osób z całego świata.

mat. prasowe KGHM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content