Marsz dla Życia i Rodziny

mat. prasowe

Już w najbliższą niedzielę 29 maja po raz kolejny w Świdnicy odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny.  Wydarzenie, które od lat przypomina jak ważne jest życie ludzkie, wartości chrześcijańskie oraz piękno małżeństwa i rodziny.

Podobnie jak w ubiegłych latach o godzinie 13:00 zostanie odprawiona Msza św. w Katedrze Świdnickiej, a  po niej, czyli około godz. 14 z pl. św. Jana Pawła II wyruszy kolorowy przemarsz.

– W tym roku oprócz akompaniamentu muzycznego chcieliśmy, aby na ulicach Świdnicy zabrzmiały słowa jej patrona- Jana Pawła II.  Dlatego w czasie marszu usłyszymy fragmenty jego wypowiedzi dotyczące cywilizacji życia, małżeństwa i rodziny. Choć świętowanie Dni Papieskich zostało zakończone, słowa Papieża Polaka warto ciągle przypominać, abyśmy, oprócz szacunku jakim go darzymy, czerpali  również z jego nauczania – zachęca do udziału Justyna Dochniak organizator z ramienia Fundacji Małżeństwo Rodzina.

Finał Marszu dla Życia i Rodziny zaplanowany jest w Sanktuarium św. Józefa przy ulicy Kotlarskiej, gdzie odbędzie się konferencja pt: „I ślubuję Ci”, którą wygłoszą Aneta i Jędrzej Rams z Legnicy.

– Gdy szukaliśmy prelegentów do tegorocznej konferencji wiele osób polecało nam to małżeństwo z trzynastoletnim stażem od lat udzielające się w Diecezji Legnickiej. Rozwijają Legnickie Centrum Rodziny (w ramach fundacja CorAdCor). Jest to instytucja, która stawia sobie za cel pomoc osobom przeżywającym różnego rodzaju trudności m.in w relacjach i uzależnieniach. Organizują warsztaty i kursy dla par, dla rodziców, dla wychowawców i nauczycieli. Można ich śledzić na FB oraz YouTube, gdzie współtworzą profil @Zaginione owce – przedstawiający katolickie treści- dodaje Paweł Dochniak.

Tytuł konferencji jest jednocześnie hasłem tegorocznych Marszy w całej Polsce, które zaproponował koordynator  wydarzenia  Centrum Życia i Rodziny z Warszawy, aby przypominać o wzajemnej miłości, wierności i, uczciwości, a także dozgonnej trwałości małżeństwa. Jak zauważa Duszpasterz Rodzin Diecezji Świdnickiej ks. Mirosław Rakoczy:  „Słowo  „Ślubuję” brzmi mocniej niż „Przysięgam”. Choć wydaje się, że można by je traktować zamiennie. Nie tylko uroczyściej, dostojniej, ale również jeszcze bardziej zobowiązująco. Współczesny człowiek żyjący w mentalności tymczasowości, lęka się takich mocnych stwierdzeń szczególnie, gdy wiążą na całe życie. Ale w przypadku miłości małżeńskiej jest to konieczność. Myślę, że „Ślubuję Ci” dotyczy nie tylko współmałżonka, ale również Boga.”

Patronatu honorowego wydarzeniu udzielił bp Marek Mendyk, do udziału w nim zachęcają organizatorzy Fundacja Małżeństwo Rodzina wraz ze Wspólnotą Domowego Kościoła Ruchu-Światło Życie, zapraszając również do obserwowania profilu marszowego www.facebook.com/marsz.swidnica.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content