Zmiany rozkładów jazdy od 21 maja 

W związku z planowanym rozpoczęciem ostatniego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów na placu Jana Pawła II (wymiana rozjazdów od strony placu Orląt Lwowskich), od 22 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 31 i 32.

Tramwaje ww. linii zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Marchijską (nowa trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór), ulicę Śrubową i Złotoryjską do ulicy Legnickiej z pominięciem przystanków:
·        pl. Jana Pawła II
·        Młodych Techników
·        pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne)

Prace potrwają około 6-8 tygodni.


Zakończenie remontu torowiska na ulicy Podwale
W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Podwale na odcinku od placu Jana Pawła II do Mostu Sikorskiego oraz na ulicy Mostowej, od 22 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach autobusowych 102, 103 i 250.

Autobusy linii 102 i 103 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu do placu Jana Pawła II oraz na ulicę Sokolniczą, a kursy nocne linii 250 od ulicy Dubois będą kursowały przez ulicę Dmowskiego, Księcia Witolda, Mostową, most Sikorskiego i ulicę Podwale do placu Jana Pawła II.
Awaryjny remont torowiska na ulicy Kazimierza Wielkiego

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z awaryjnym remontem torowiska tramwajowego na ulicy Kazimierza Wielkiego pomiędzy placem Dominikańskim a skrzyżowaniem ulicy Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok, tylko w dniach 21-22 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 3410 i 33.

Tramwaje ww. linii zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.


Dodatkowy przystanek w trasie linii 927
Z dniem 21 maja 2022 roku (sobota) zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek w trasie przejazdu autobusów linii 927 w kierunku Nowego Dworu o nazwie „Zagony” który zlokalizowany będzie przy ulicy Mińskiej za Rondem Chamcówny.

Przystanek będzie posiadał status przystanku „na życzenie„.

Wymiana krzyżownicy w torowisku przy Hali Targowej
W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą krzyżownicy w torowisku tramwajowym przy Hali Targowej (wyłączony tor od placu Dominikańskiego do placu Bema), tylko w dniu 21 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 891117 i 23.

Tramwaje linii 811 i 23 jadące w kierunku Karłowic, Kromera lub pętli „Kowale” zostaną skierowane objazdem od placu Dominikańskiego przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego i Sienkiewicza do placu Bema z pominięciem przystanków „pl. Nowy Targ” i „Hala Targowa„.

Tramwaje linii jadące w kierunku Sępolna zostaną skierowane objazdem od placu Dominikańskiego przez most Pokoju i ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza z pominięciem przystanków „pl. Nowy Targ„, „Hala Targowa” i „pl. Bema„.

Tramwaje linii 17 jadące w kierunku Sępolna zostaną skierowane objazdem od placu Teatralnego przez ulicę Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Drobnera do placu Bema z pominięciem przystanków „Park Staromiejski„, „Galeria Dominikańska„, „pl. Nowy Targ” i „Hala Targowa„.

W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 8, 9, 1117 i 23 będą kursowały bez zmian przez mosty Młyńskie, most Piaskowy i ulicę Piaskową.


Mecz żużlowy na Stadionie OlimpijskimW związku z planowanym meczem żużlowym na Stadionie Olimpijskim, który odbędzie się w dniu 22 maja 2022 roku (niedziela), zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T3 w następujący sposób:

ODWÓZ Z MECZU

Stadion Olimpijski – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Traugutta – Oławska – Galeria Dominikańska

Linia zrealizuje 6 kursów ze Stadionu Olimpijskiego po zakończonym meczu żużlowym tj. od około godziny 21:00.

Podróżować linią T3 można na podstawie biletów jednorazowych w cenie 4,60 zł (bilet normalny) oraz 2,30 zł (bilet ulgowy) lub na podstawie biletów czasowych bądź okresowych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content