Tramwaj „Obrońcom Ukrainy 2022”

Fot. Ilona Baran

Po Wrocławiu będzie kursował tramwaj poświęcony „Obrońcom Ukrainy 2022”. Ma to zwrócić naszą uwagę, że wojna na Ukrainie ciągle trwa oraz przypomnieć o ogromnej pomocy, jaką udzielili uchodźcom Polacy.

Każdy krok zrobiony wobec wsparcia dla Ukrainy jest bardzo ważny dla nas mówił Jurij Tokar – Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu. Dodał, że społeczność ukraińska była mile zaskoczona, że od początku wojny z Rosją wrocławskie tramwaje i autobusy miały doczepione flagi Ukrainy. Jurij Tokar odniósł się również do pomocy humanitarnej udzielanej przez Polaków.

Fot. Ilona Baran

Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu dodał, że polskie wsparcie podtrzymuje na duchu uchodźców.

Tramwaj poświęcony „Obrońcom Ukrainy 2022” to próba powrotu do emocji związanych z wojną, podkreśla Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Tramwaj Moderus będzie kursował na wszystkich liniach miejskich, tak aby dotrzeć do każdych zakątków Wrocławia. Kolory nawiązują do ukraińskiej flagi, na pojeździe znajdziemy również elementy, które ocieplają wizerunek współpracy polsko – ukraińskiej.

Na uroczystą prezentację tramwaju poświęconego „Obrońcom Ukrainy 2022” wybrano nieprzypadkową datę. 20 maja 2022 r. przypada bowiem trzecia rocznica zaprzysiężenia Wołodymyra Zełenskiego na prezydenta Ukrainy.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content