Dumny sponsor MKS Zagłębia Lubin – KGHM gratuluje piłkarkom ręcznym mistrzowskiego tytułu po raz drugi z rzędu

mat. prasowe

Piłkarki ręczne MKS Zagłębie Lubin przed ostatnim meczem sezonu mają już zapewniony tytuł Mistrzyń Polski. Sponsorem klubu od lat jest KGHM Polska Miedź S.A. Już w najbliższą sobotę (21 maja) zawodniczki otrzymają złote medale PGNiG Superligi Kobiet.

KGHM jest największym sponsorem MKS Zagłębia Lubin od 2011 roku. Wcześniej spółka również współpracowała z klubem, przy organizacji pojedynczych wydarzeń. Aktualnie MKS otrzymuje wsparcie finansowe, a dodatkowo sukcesy takie jak Mistrz Polski czy zdobycie Pucharu Polski premiowane są bonusowymi gratyfikacjami.

– Nasza więź z klubem to idealny przykład świetnej współpracy, która obu stronom przynosi satysfakcję. Gratulujemy zawodniczkom zdobycia tytułu Mistrza Polski i trzymamy kciuki za zwycięstwo w Pucharze Polski. Lubinianki szturmem zdobyły polską ligę i są niekwestionowanym liderem. Złote dziewczyny to dla KGHM powód do radości i dumy. Dziękuję za walkę i piękny sportowy przykład dla innych – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Miedziowa spółka to czołowy mecenas polskiego sportu. Firma wspiera zawodowe kluby, jak i amatorskie przedsięwzięcia. Bardzo ważnym elementem tej współpracy jest Dolny Śląsk. Sport to nieodłączny fragment życia lokalnych społeczności, a KGHM nie tylko wydobywa miedź, ale dzieli się sukcesami z mieszkańcami regionu. Sponsoringiem objęte są m.in. tak prestiżowe wydarzenia jak Bieg Piastów w Jakuszycach czy Cross Straceńców. KGHM funduje też stypendia sportowe w ramach programu „Miedziane Rywalizacje”.

MKS Zagłębie Lubin w sezonie 2021/2022 nie miały sobie równych. W 27. Ligowych meczach zanotowały 23 zwycięstwa. Zapewniły sobie tytuł Mistrzyń Polski przed zakończeniem sezonu. Dla podopiecznych trenerki Bożeny Karkut to drugi z rzędu, a trzeci w historii złoty medal.

mat. prasowe KGHM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content