Już dziś wielka debata o przyszłości samorządu

fot. Radio Rodzina

Rusza ósma już edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Wydarzenie, które w stolicy naszego regionu gromadzi przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, naukowców, dziennikarzy, a także przedsiębiorców, działaczy organizacji pozarządowych oraz licznych ekspertów.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to wyjątkowa okazja do wymiany myśli i idei dotyczących funkcjonowania lokalnych samorządów. Motywem przewodnim tej edycji wydarzenia będą zagadnienia związane z rolą, zadaniami i wyzwaniami stojącymi przed samorządami w najbliższej przyszłości. To kwestie niezwykle istotne, szczególnie w kontekście dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości w naszym kraju i za jego  wschodnią granicą. Rzeczywistości, która wymaga od lokalnych wspólnot podjęcia zdecydowanych działań oraz ogromnego wysiłku w obszarach związanych między innymi z ochroną zdrowia czy wsparciem osób uciekających przed wojną w Ukrainie.

– W trakcie wydarzenia podejmowane są zawsze aktualne tematy. To okazja także do spotkania się z samorządowcami oraz politykami administracji rządowej – mówi Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

– Kongres Samorządowy to świetna przestrzeń do wymiany myśli i doświadczeń, a także rozmów na temat wyzwań, przez jakimi stoi samorząd na Dolnym Śląsku. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu – mówi Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

O wydarzeniu mówi Tymoteusz Myrda Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

W wydarzeniu będzie uczestniczył Andrzej Jaroch – Przewodniczący Sejmiku Województwa.

Tematy tegorocznej debaty przybliża Piotr Karwan Przewodniczący Klubu w Sejmiku – Prawo i Sprawiedliwość.

Uczestnicy będą debatować w trzech panelach. W pierwszym będą zastanawiać się nad pytaniem: Uchodźcy na Dolnym Śląsku. Jak efektywnie pomagać? Drugi panel będzie dotyczył środków europejskich. (Fundusze europejskie dla Dolnego Śląska. Perspektywy rozwoju regionu. Ostatni temat poruszany w czasie VIII Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego brzmi: : Dolnośląska służba zdrowia. Wyzwania. Inwestycje. Zagrożenia.

Mówi Marek Obrębalski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  – Klub radnych Bezpartyjni i Samorządowcy.

Do wydarzenia zaprasza Andrzej Kredkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Prof. Patrycja Matusz – prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego będzie uczestnikiem panelu nt. funduszy europejskich.

W trakcie debaty dyskusja skupi się m.in. na tym, jak efektywnie pomagać uchodźcom na Dolnym Śląsku. Poruszone zostanie także zagadnienie znaczenia funduszy europejskich dla naszego regionu oraz perspektyw jego dalszego rozwoju. Ostatnim z tematów będą wyzwania, ważne inwestycje i zagrożenia związane z regionalną służbą zdrowia.

– Jestem przekonany, że nadchodzący VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy stanie się okazją do merytorycznej dyskusji na temat przyszłości naszego województwa. Dolny Śląsk jest dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w całej Unii Europejskiej. To efekt sprawnej współpracy samorządów wszystkich szczebli, skutecznego wydatkowania środków unijnych, a także niezwykłej przedsiębiorczości Dolnoślązaków. Liczę, że wzajemna wymiana doświadczeń zaowocuje wieloma nowymi projektami, a nawiązane partnerskie kontakty pozwolą poszerzać wiedzę i realizować szereg nowych inicjatyw – mówi marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Udział w Dolnośląskim Kongresie Samorządowym jest bezpłatny. Wystarczy do 18 maja wejść na stronę www.dolnyslask.pl, następnie kliknąć w kafelek VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy – Zapisy i wypełnić dostępny tam formularz rejestracyjny. Odpowiedzi na wszelkie pytania można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 885 970 659 lub mailowo: bartlomiej.matura@dolnyslask.pl.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content