Lecą na podbój naukowego świata do USA – KGHM pomaga uczniom z Lubina spełniać marzenia

fot. Radio Rodzina

Uczniowie z lubińskiej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy już w najbliższą niedziele ( 22 maja) polecą do Stanów Zjednoczonych na międzynarodowy finał programu edukacyjnego Odyseja Umysłu. KGHM ufundował bilety lotnicze małym naukowcom z Zagłębia Miedziowego.

KGHM drugi rok z rzędu był sponsorem programu edukacyjnego Odyseja Umysłu. To międzynarodowy konkurs, w którym udział bierze kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego świata. W 31. ogólnopolskim finale, który odbył się na początku kwietnia w Gdyni pierwsze miejsce w rozwiązaniu jednego z problemów, zdobyli uczniowie z lubińskiej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy. W nagrodę lecą do Stanów na międzynarodowy finał imprezy.

Symboliczne bilety lotnicze zespołowi z Lubina przekazał dziś Andrzej Kensbok, wiceprezes KGHM ds. finansowych. Wiceprezes życzył młodym ludziom sukcesów i wspaniałego pobytu w USA.
Uczestnicy Odysei Umysłów mają do rozwiązania problemy rozbieżne (mające wiele rozwiązań) i muszą zrobić to samodzielnie, ich trener jest tylko wsparciem, ale nie może brać udziału w pracach. Konkurs rozwija kreatywne i krytyczne myślenie oraz umiejętność pracy w grupie.

Lista dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie wraz z opiekunami

Nauczycielki: Ewa Pater i Justyna Olejnik

Uczniowie:

Cyprian Garboś

Aleksander Garboś

Weronika Ilnicka

Natan Lewandowski

Mateusz Turbiński

Martyna Sosnowska

Małgorzata Wolak

mat. prasowe KGHM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content