Most Zwierzyniecki: z koloru żółtego na oliwkowy

fot. Radio Rodzina

W ciągu ostatnich miesięcy trwały prace nad określeniem historycznych barw mostu Zwierzynieckiego. Zgodnie bowiem z zapowiedziami, całość prac, które wykonuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu podczas remontu na moście, odbywa się we współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków i z dbałością o wszystkie detale.

– W ramach prac remontowych zostanie odtworzona replika tablicy historycznej. – mówi Klaudia Piątek z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

– Most Zwierzyniecki został wybudowany w latach 1895-1897 – mówił Piotr Bujnowski – zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

– Kolejna ważna data to październik 1973 r., kiedy most zostaje wpisany do rejestru zabytków i uzyskuje ochronę konserwatora zabytków – dodaje Piotr Bujnowski.

Paweł Goździk – inspektor nadzoru Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, opowiedział na jakim etapie znajduje się remont Mostu Zwierzynieckiego.

– Most przez 125 lat został trzynaście razy malowany – mówił Andrzej Chmielewski – wykonawca badań stratygraficznych na moście Zwierzynieckim.

– Prace stratygraficzne trwały 1,5 miesiąca – dodał Andrzej Chmielewski.

Most zostanie pod koniec sierpnia br. Koszt inwestycji wyniósł ponad 9 mln zł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content