Słynny Orzech, patronem trzeciego tramwaju, już wyruszył

fot. Radio Rodzina

Dzisiaj (14 maja) w Zajezdni Borek nadano jednemu z tramwajów wrocławskiego MPK imienia ks. Stanisława Orzechowskiego, czyli popularnego „Orzecha”, legendarnego kapelana Solidarności i duszpasterza akademickiego, związanego z Wrocławiem. Tramwaj, który wyruszył o godzinie 14:00 jest już trzecim takim, który ma swojego patrona.

Orzech był człowiekiem legendą. Założyciel i główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę, przewodnik Pielgrzymki do Ostrej Bramy, a także październikowej Pielgrzymki do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy, duszpasterz DA „Wawrzyny”, diecezjalny duszpasterz rodzin katyńskich, duszpasterz kolejarzy (od 1997 r.).

Potrzebujemy ludzi, którzy nas inspirują, a niełatwo jest takie znaleźć w dzisiejszym świecie. O ks. Stanisławie Orzechowskim, jako wyjątkowej postaci, która stała się kolejnym patronem tramwaju, mówił Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Krzysztof Pieszko, rzecznik prasowy MPK, wypowiedział się na temat tego, skąd akurat teraz wybór padł na „Orzecha”.

Warto zaznaczyć, że ów tramwaj zawiera w sobie wiele różnych dodatkowych elementów, jak chociażby to, że jest wzbogacony zamieszczonymi cytatami.

Tramwaj ruszył w pierwszą trasę do Duszpasterstwa Akademickiego Wrocław przy ul. Bujwida. Na co dzień tramwaj kursować będzie właśnie w pobliżu duszpasterstwa.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content