Kurs Chorału Gregoriańskiego „Convivium Gregorianum”

Fot. Lumen de Lumine

Pasjonaci chorału gregoriańskiego i polifonii będą mieli kolejną okazję do rozwijania swoich umiejętności. W dniach 17-23 lipca 2022, po raz pierwszy we Wrocławiu, odbędzie się Ogólnopolski Kurs Chorału Gregoriańskiego „Convivium Gregorianum”, organizowany przez Fundację „Lumen de Lumine”.

Program kursu obejmuje interpretację chorału gregoriańskiego na podstawie pierwszych źródeł pisanych z X i XI wieku. Organizatorzy proponują uczestnikom dwa poziomy: podstawowy (dla osób pragnących nauczyć się czytać zapis chorałowy i śpiewać proste antyfony z psalmami) i średniozaawansowany (podstawy semiologii gregoriańskiej, neumy 1-2 dźwiękowe, proste śpiewy proprium i ordinarium).

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w codziennej Mszy Świętej po łacinie, sprawowanej naprzemiennie – trzy dni w porządku liturgicznym sprzed Soboru Watykańskiego II (tzw. msza trydencka) i trzy dni w porządku posoborowym. W planie przewidziano śpiewane jutrznie, msze i nieszpory, również z towarzyszeniem muzyki polifonicznej.

Wykładowcami będą absolwenci polskich i zagranicznych uczelni muzycznych: Pontificio Istituto di Musica Sacra w Rzymie, Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

Organizatorzy zapraszają osoby duchowne i świeckie w każdym wieku do wspólnego przeżycia niezwykłego tygodnia modlitwy w świetle kultury muzycznej Kościoła, w historyczno-religijnym centrum Wrocławia – na Ostrowie Tumskim.

inf.pras./gk

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content