Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami

fot. Radio Rodzina

W dniu 13 maja przy Operze Wrocławskiej świętowaliśmy zorganizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami. 

Wydarzenie miało formę pikniku. Piknik był wspaniałą okazją do integracji ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami oraz do zamanifestowania ich godności.

Na początku maja w całym województwie organizowanych jest wiele imprez z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami obchodzonego 5 maja. Nasz piknik jest zwieńczeniem tych wszystkich wydarzeń. Muzyka, sztuka, możliwość pracy czy uruchamianie samodzielności – wszystkie te dziedziny mogą być drogą do godnego życia. – mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Podczas wydarzenia wystawionych zostało około 30 stoisk, na których organizacje zaprezentowały swoje działania, usługi, piękne wyroby czy rękodzieła, które można było zakupić.

Program imprezy był bardzo bogaty: warsztaty (wyrobu biżuterii i witraży, artystyczne), symulacje niepełnosprawności, gry dla dzieci, wystawy fotografii, catering, czy porady prawne. W namiotach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej można było zapoznać się z ofertą tych instytucji oraz wyrobić kartę EKUZ. Wszystko po to, aby podkreślić godność osób z niepełnosprawnościami.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content