42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wraca wg starych zasad

Plakat PPW 2022. Fot. pielgrzymka.pl

“Chrystus naszym pokojem” – takie hasło będzie towarzyszyć w tym roku pielgrzymom zmierzającym na Jasną Górę. Piesza Pielgrzymka Wrocławska wyruszy 2 sierpnia z Katedry Wrocławskiej, a a do celu pątnicy dojdą 10 sierpnia.

Piesza pielgrzymka wrocławska wraca na starych zasadach. Nie będzie już jednodniowych sztafet, lecz pątnicy ponownie mogą przejść całą trasę, zatrzymując się na noclegi w namiotach.

Do rozpoczęcia pielgrzymki pozostały niecałe trzy miesiące. Wykorzystajmy ten czas , aby zarezerwować sobie urlop, aby odbyć 9-dniowe rekolekcje w drodze. – mówią organizatorzy 42. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę.

Hasło “Chrystus naszym pokojem” nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego: “Posłani w pokoju Chrystusa”, ale także wyraża pragnienie pokoju na świecie, związany z obecną sytuacją wojenną na Ukrainie, a także wyraża potrzebę pokoju serca każdego człowieka, które można osiągnąć, trwając przy Chrystusie.

Niewielkim zmianom ulegną miejsca noclegowe. D samej Częstochowy pozostają one niezmienne [Trzebnica, Oleśnica, Namysłów, Wierzbica Górna, Kluczbork, Borki Wielkie, Bór Zapilski/Czarna Wieś]. Ostatniego dnia pielgrzymi będą nocować w Częstochowie Kawodrzu, a nie jak do tej pory na Zaciszu.

42. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę rozpocznie się 2 sierpnia o godz. 6:00 – Mszą św. w katedrze wrocławskiej. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 10 sierpnia, a Msza św. zaplanowana jest na godz. 11:00.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content