Zmiany w organizacji ruchu i parkowaniu na ulicach: Komuny Paryskiej, Świdnickiej, Modrzejewskiej, Polkowickiej, Azaliowej, Kolejowej, placu Uniwersyteckim oraz placu Kościuszki

fot. Radio Rodzina

Podczas najbliższych dni na terenie miasta wystąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu kołowego skutkujące drobnymi lub poważniejszymi utrudnieniami w przejeździe bądź parkowaniu.

Komuny Paryskiej
W dniach 13 – 15 maja na ulicy Komuny Paryskiej, na wysokości nrów 32/34,rozpocznie się budowa wpustu deszczowego.
Jezdnia będzie zwężona i na wysokości bowiązywać będą ograniczenia w parkowaniu. Prace rozpoczną się po godz. 20:00 w piątek i powinny zakończyć w niedzielę 15 maja.

Pawłowice
16 maja na ulicach Przedwiośnie i Azaliowej zostanie wdrożone rozszerzenie zakazu ruchu ciężarowego z 9t do 3,5t,, oraz będą wprowadzone ograniczenia w parkowaniu. Celem zmian jest ochrona osiedla przed ruchem tranzytowym oraz poprawa bezpieczeństwa.

Polkowicka
17 maja na ulicy Polkowickiej, od wysokości nru 13 aż do wylotu drogi gruntowej, zostanie wdrożone ograniczenie w przejeździe (bariera/słupki) w celu ochrony osiedla przez ruchem tranzytowym z okolicznych budów. Zmiana jest wprowadzana na wniosek mieszkańców.

Kolejowa
17 maja na ulicy Kolejowej, na wysokości wylotu ul. Stysiej, obowiązywać będzie zakaz parkowania, w związku z wdrażaniem nowej organizacji ruchu uwzględniającej nowopowstały wyjazd ze szkoły muzycznej. Zgodnie z nową organizacją ruchu, droga wyjazdowa ze szkoły muzycznej utworzy z ulicą Kolejową skrzyżowanie równorzędne.

Realizacja zdjęć do filmu Doppelganger:
Kontynuacja prac na planie filmowych spowoduje czasowe zmiany w organizacji ruchu w wielu punktach miasta:
·        plac Uniwersytecki
        12 maja na placu Uniwersyteckim będzie obowiązywał zakaz parkowania oraz wyłączenie ruchu kołowego na odcinku od ul. Nożowniczej do wysokości fontanny.

·        Szewska i Marii Magdaleny
        W dniach 15 – 17 maja na ulicach Szewskiej i Marii Magdaleny będą obowiązywać ograniczenia w parkowaniu, natomiast w dniu 16 maja odcinek między ulicami Ofiar oświęcimskich a         Kurzym targiem będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

·        Świdnicka, Heleny Modrzejewskiej i plac Kościuszki
         16 maja będą obowiązywać ograniczenia w parkowaniu na ulicy Świdnickiej (na odcinku od Bożego Ciała do zjazdu na parking) i ul. Heleny Modrzejewskiej.
        17 maja zostanie wstrzymany ruch kołowy na ulicy Świdnickiej (od Bożego Ciała do zjazdu na parking) oraz na ul. Heleny Modrzejewskiej. Ulica Świdnicka pomiędzy Podwalem a placem         Kościuszki będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego w porze nocnej – po godz. 24:00).
        Od 16 do 18 maja na placu Kościuszki (przy Renomie) będą obowiązywać ograniczenia w parkowaniu (dla potrzeb montażu scenografii i zaplecza).

mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content