Rocznica przejścia Orzecha do wieczności

fot. Radio Rodzina

Zbliża się pierwsza rocznica śmierci ks. Stanisława Orzechowskiego, słynnego „Orzecha”. Na wspólną modlitwę i spotkanie, które odbędzie się 14-15 maja zapraszają: Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny”, Duszpasterstwo Akademickie „Wawrzyny” oraz duszpasterze parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu.

O rocznicy przejścia Orzecha do wieczności rozmawiamy z ks. Aleksandrem Radeckim oraz Wiesławem „Kuzynem” Wowkiem.

– Pierwszym punktem uroczystości będzie nadanie jednemu z tramwajów wrocławskiego MPK imienia ks. Stanisława Orzechowskiego – mówi Wiesław Wowk.

Uroczystość odbędzie się w sobotę 14 maja o godzinie 13.00 w zajezdni tramwajowej „Borek”. Po uroczystości tramwaj ruszy w kierunku ul. Bujwida.

– O godz. 15 rozpocznie się koronka do miłosierdzia Bożego przy grobie Orzecha – dodaje Kuzyn.

Niedzielne uroczystości rozpoczynamy Msza święta w górnym kościele przy ul. Bujwida o godzinie 12.00, a będzie jej przewodniczył bp Maciej Małyga.

– Chciałbym poprosić uczestników, aby podzielili się swoimi wesołymi wspomnienia o ks. Orzechowskim – zaapelował ks. Aleksander Radecki.

Cała rozmowa o pierwszej rocznicy śmierci ks. Stanisława Orzechowskiego już jutro (11.05) w audycji „Dziś w Kościele” po godz. 13:10.

CAŁY PROGRAM OBCHODÓW:

14 – 15 MAJA 2022 R.

W związku ze zbliżającą się uroczystością pierwszej rocznicy śmierci ks. Stanisława Orzechowskiego – Orzecha, przekazujemy informacje dotyczące naszego spotkania, tak, aby każdy mógł zaplanować w nim swój udział. W zależności od chęci i możliwości czasowych można uczestniczyć we wszystkich propozycjach lub wybrać dowolną z nich. Osoby, które dysponują czasem i możliwościami pomocy w przygotowaniach do spotkania – prosimy o wypełnienie formularza:
https://docs.google.com/…/1J2KMsGfXCzcztR_2XOX3eaTWAY…/edit…

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

TRAMWAJ „ORZECH”
W sobotę 14 maja o godzinie 13.00 w zajezdni tramwajowej „Borek” przy ul. Powstańców Śląskich 209 odbędzie i się nadanie jednemu z tramwajów wrocławskiego MPK imienia ks. Stanisława Orzechowskiego. Po uroczystości tramwaj ruszy w kierunku ul. Bujwida.

SPOTKANIE DLA STUDENTÓW
Sobotnia część spotkania przeznaczona jest dla studentów. Rozpocznie się ona koronką do miłosierdzia Bożego o godzinie15.00 przy grobie Orzecha, a zakończy Mszą świętą o godzinie 19.00 odprawioną w DA „Wawrzyny” przez bp. Jacka Kicińskiego CMF więcej www.wawrzyny.wroc.pl

NIEDZIELNA EUCHARYSTIA
Niedzielne uroczystości rozpocznie Msza święta w górnym kościele przy ul. Bujwida o godzinie 12.00, a będzie jej przewodniczył bp Maciej Małyga. Eucharystia będzie transmitowana na stronie parafii pw. św. Wawrzyńca: www.wawrzyniec.klaretyni.pl oraz na stronie www.orzech.wroc.pl

PIELGRZYMKOWE PRZEJŚCIE NA OSTRÓW TUMSKI
Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na II część spotkania do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Z ul. Bujwida na Ostrów Tumski przejdziemy razem specjalnie uformowaną grupą pielgrzymkową.

SPOTKANIE W AULI PWT
Po dojściu na miejsce przewidziany jest posiłek.
Spotkanie wypełnione wspomnieniami i świadectwami o ks. Orzechowskim potrwa do godziny 20.00. Przewidujemy atrakcje dla najmłodszych. Pod koniec imprezy wystąpi zespół „40 i 30 na 70”. Spotkanie zakończy się nabożeństwem majowym.

NOWE PUBLIKACJE O ORZECHU
Ukazały się dwie nowe książki o Orzechu. Pierwsza, biograficzna, autorstwa pana Kazimierza Orzechowskiego – brata „Orzecha”. Druga to publikacja pod redakcja ks. Aleksandra Radeckiego pt. „DUSZ-PASTERZ, który pachniał owcami”. Książki będą do kupienia w sobotę i w niedzielę w DA „Wawrzyny” oraz w niedzielę w auli PWT. Płatność tylko gotówką.

CIASTO – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Prosimy o przyniesienie ciast. Można je będzie zostawić w niedzielę rano w auli PWT lub przy kościele św. Wawrzyńca w godzinach 11.00-11.45.
Zgłoszenia przez formularz: https://docs.google.com/…/1Jl_rZyp6x-5HSgKn6dTIABfgs8…/edit…

ŚWIADECTWA, ANEGDOTY, ZDJĘCIA
Nasze spotkanie jest okazją do podzielenia się swoimi wspomnieniami, świadectwami, zdjęciami czy filmami związanymi z Orzechem i z DA „Wawrzyny”. W dalszym ciągu zbieramy humorystyczne anegdoty na temat Orzecha do nowej książki ks. Aleksandra Radeckiego. Materiały (odbitki zdjęć, materiały cyfrowe na płytach cd/dvd lub na pendrive, świadectwa i historie spisane na papierze) będziemy zbierać w auli. Można też je wysyłać na adres: stowarzyszene@wawrzyny.wroc.pl, a także zamieszczać na nowopowstałej stronie: www.orzech.wroc.pl

PARKING
Na czas uroczystości w dniu 15 maja będzie otwarty dla wszystkich gości specjalny parking na terenie byłego szpitala przy ul. Bujwida. Prosimy o pozostawianie tam swoich pojazdów (na Ostrowie Tumskim możliwości parkingowe są znacznie ograniczone).

POMOC W ORGANIZACJI IMPREZY – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Jeszcze raz prosimy o pomoc w organizacji spotkania. Można deklarować swoje wsparcie pod linkiem:
https://docs.google.com/…/1J2KMsGfXCzcztR_2XOX3eaTWAY…/edit…

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content