Oddaj krew przy Magnolia Park i otrzymaj sadzonkę lawendy

fot. Radio Rodzina

„Oddaj krew ludziom, nie komarom” – pod tym hasłem w najbliższy czwartek (12.05) na parkingu przy Magnolia Park odbędzie się akcja krwiodawstwa. Każdy dawca krwi otrzyma w prezencie sadzonkę lawendy.

Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ponownie zaparkuje na parkingu przy Magnolia Park. 12 maja w godzinach 10.00-14.00 wszyscy chętni będą mogli oddać krew pod okiem specjalistów, a w zamian otrzymać sadzonkę pachnącej lawendy od firmy VACO Retail. 

– VACO Retail jako producent środków na owady: w tym komary, kleszcze czy mrówki jesteśmy świadomi ekologicznie. Dlatego w naszej ofercie znajdują się zarówno produkty chemiczne, ale i ekologicznie. Nie chcemy zabijać owadów, chcemy je tylko odstraszać. Lawenda jest znana jako roślina, która skutecznie odstrasza komary. Taką sadzonkę możemy posadzić w doniczce na balkonie lub ogrodzie, co zapewni nam spokojne wieczory bez irytujących komarów – mówi Paweł Zabilski z VACO Retail. Jak dodaje, każdy, kto w czwartek przyjdzie oddać krew, otrzyma właśnie taką pachnącą „ochronę” na wiosnę i lato przed tymi owadami. 

Wszyscy chętni, którzy 12 maja będą chcieli oddać krew, powinni zabrać ze sobą dowód osobisty i jeżeli posiadają – legitymację honorowego dawcy krwi. Dodatkowo przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i pić dużo wody oraz soków owocowych. 

To już tradycja, że Magnolia Park włącza się w zbiórkę krwi w mobilnym krwiobusie. Wiemy, że zbliżający się okres wakacyjny jest szczególnie trudny dla stacji krwiodawstwa, gdyż to właśnie latem krwi brakuje najbardziej. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa i pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park. 

Przy krwiobusie będzie można zakręcić kołem fortuny i wygrać nagrody ufundowane przez VACO Retail. Dla dzieci zostanie zorganizowany również kącik plastyczny, gdzie królować będzie oczywiście temat owadów. 

Dodatkowo w czwartek do zdobycia będą również hotele dla owadów, czyli specjalne budki, które dają owadom schronienie i możliwość budowy gniazd, a tym samym umożliwiają przetrwanie w chłodniejszych miesiącach roku. Hotel dla owadów otrzyma każdy, kto 12 maja zakupi za kwotę 39 zł produkty VACO w hipermarkecie Carrefour i drogeriach Super-Pharm oraz Rossmann w Magnolia Park. Hotel dla owadów będzie można odebrać na stanowisku VACO przed centrum handlowym po okazaniu paragonu. 

– Pomysł na wydarzenie przyszedł do nas spontanicznie. Lepiej jest oddać krew potrzebującym niż komarom. Krew jest potrzebna nieustannie, bez względu na jej grupę. Chcąc pomóc potrzebującym, postanowiliśmy zorganizować akcję oddawania krwi. W przyszłości może rozszerzymy ją na inne miasta. – mówi Paweł Zabilski VACO Retail.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content