EkoAkcja we Wrocławiu: Sadzonki drzew za przyniesioną makulaturę i elektrośmieci

fot. Radio Rodzina

Ponad 2 tys. sadzonek za przyniesioną makulaturę oraz elektroodpady otrzymali wrocławianie podczas akcji „Drzewko za makulaturę i elektrośmieci dla zielonego Wrocławia”. Na stoisku WFOŚiGW we Wrocławiu mieszkańcy dowiadywali się jak pozyskać pieniądze na wymianę pieców i termomodernizację swoich domów. Doradcy energetyczni udzielali także porad jak oszczędzać na domowych rachunkach. Informowali o programach: „Czyste Powietrze”, „Moje Ciepło”, „Mój Prąd”.

Cieszymy się, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią akcja „Drzewko za makulaturę i elektrośmieci dla zielonego Wrocławia” powróciła do naszego miasta i możemy wspierać organizatorów w jej realizacji. Celem akcji jest edukacja ekologiczna skierowana na poprawę jakości powietrza, nasz wkład to zachęcanie mieszkańców do korzystania  z dofinansowania m.in. do programu „Czyste Powietrze” oraz instruowanie w jaki sposób mogą̨ to dofinansowanie uzyskać. Każdy chce mieć energooszczędny, ciepły i bezpieczny dom. Pokazujemy jak to osiągnąć i uwrażliwiamy, że każdy ma  bezpośredni wpływ na stan powietrza, którym oddychamy my oraz nasi najbliżsi – podsumowuje akcję prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz. –

Wrocławianie, którzy przynieśli zepsute, zbędne urządzenia, m.in. radia telewizory, komputery, drukarki, telefony a także baterie i makulaturę wracali do domów z drzewkami: świerkami, sosnami, modrzewiami czy jarzębinami. Odpady zamiast trafiać na wysypiska zostaną bezpiecznie zutylizowane a część z nich będzie cennymi surowcami wtórnymi.

Najmłodsi mieszkańcy, którzy odwiedzili punkt informacyjny WFOŚiGW we Wrocławiu wzięli także udział w eko-quizach i zabawach, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. albumy o przyrodzie, przewodniki oraz gadżety.

Organizatorzy akcji namawiali mieszkańców do zazieleniania miasta i sadzenia otrzymanych drzewek, które będą produkowały tlen, tak potrzebny do walki z zanieczyszczeniami powietrza i smogiem.

To efekty i atrakcje sobotniej (7.05) XII edycji akcji, której organizatorem tradycyjnie już były Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Śnieżka z Kowar. Partnerem tego wydarzenia był WFOŚiGW we Wrocławiu.

Działania Doradców Energetycznych WFOŚiGW we Wrocławiu, prezentowane podczas sobotniej akcji we Wrocławiu  są przykładem ogólnopolskiego projektu dofinansowanego z funduszy unijnych (Programu Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020). Doradcy udzielają porad dla mieszkańców Dolnego Śląska, samorządowców, rolników czy pracowników opieki społecznej.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content