„Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną ”. IV Niedziela Wielkanocna

fot. Radio Rodzina

Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Homilię podczas Mszy Św. w Katedrze Wrocławskiej wygłosił ks. prof. Mariusz Rosik.

– W ewangelii widzimy Chrystusa, który utożsamia się z dobrym pasterzem – mówił ks. prof. Mariusz Rosik.

– Najważniejsze w tym psalmie jest słowo „przechodził” – dodał ks. prof. Mariusz Rosik.

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:« Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy».

Czytanie z Apokalipsy Świętego Jana Apostoła

Ja, Jan, ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy.
I rzekł do mnie jeden ze Starców: «To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili. Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi. Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć, i nie porazi ich słońce ani żaden upał, bo pasł ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia: i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu».

Posłuchaj całej homilii:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content