Wrocławski Szermierz otrzymał gitarę!

fot. Radio Rodzina

Wrocławski Szermierz, symbol Uniwersytetu i całego miasta, otrzymał w prezencie… gitarę i dołączy do Największej Gitarowej Orkiestry Świata, która w niedzielę 1 maja zagra na wrocławskim Rynku. W odróżnieniu od pomnika hrabiego Aleksandra Fredry, który co roku wybiera gitarę elektryczną, Szermierz preferuje grę na gitarze klasycznej.

Mówi Leszek Cichoński, pomysłodawcy Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu.

-Aby zawiesić gitarę, musieliśmy wcześniej uzyskać wymagane zezwolenia – tłumaczy Paula Szewczyk z zespołu organizatorów.

Wśród muzyków na scenie w Rynku zobaczymy m.in. artystów zespołu Dżem, Jana Borysewicza z Lady Punk, ale i lokalnych twórców takich jak Jose Torres czy Martyna Bellini. Atrakcje zaplanowano na cały dzień oraz wieczór.

-Uczestniczyć może każdy – przypomina Leszek Cichoński. Należy się tylko zarejestrować na stronie heyjoe.pl i przynieść ze sobą instrument, na którym 1 maja zagrany zostanie utwór „Hey Joe”.

Spytaliśmy mieszkańców, czy będą brali udział w gitarowym rekordzie.

Pierwsza edycja Gitarowego Rekordu odbyła się z inicjatywy Leszka Cichońskiego w 2003 roku. Słynny przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe” zagrało razem 588 gitarzystów. W 2019 roku było ich już 7 423 – to największa liczba uczestników w historii festiwalu. Po dwóch latach edycji specjalnych spowodowanych pandemią Gitarowy Rekord Świata powraca na wrocławski Rynek. Do zobaczenia!

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content