Nowy Szpital onkologiczny nie powstanie w 2025 r.

fot. Radio Rodzina

W przetargu na wybór Generalnego Wykonawcy budowy nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu wpłynęła jedna oferta i to dwukrotnie wyższa niż zaplanowano. Placówka najprawdopodobniej nie powstanie do roku 2025.

Komentuje Piotr Karwan, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w dolnośląskim Sejmiku.

Centrum medyczne ma przyjmować ok. 30 tys. pacjentów rocznie. Szpital onkologiczny powstanie przy ul. Kosmonautów we Wrocławiu. Na 25 oddziałach szpitalnych znajdzie się 15 sal operacyjnych i ponad 700 łóżek. Koszt inwestycji to ponad 700 mln złotych. Inwestycję realizuje Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Do składania ofert zostali zaproszeni wykonawcy wyłonieni w pierwszym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, z którymi prowadzony był dialog konkurencyjny – STRABAG, SINOHYDRO, WARBUD, VAMED POLSKA oraz PORR. W trakcie procedury przetargowej od potencjalnych wykonawców wpłynęło kilkaset zapytań dotyczących realizacji inwestycji.

Jedyna złożona oferta firmy PORR jest dwukrotnie wyższa od wartości inwestycji, zapisanej w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym, wynoszącej ponad 720 mln zł i współfinansowanej przez samorząd województwa oraz administrację rządową.

Dla inwestycji został już wykonany plan funkcjonalno-użytkowy, czyli szczegółowa dokumentacja zawierająca koncepcję medyczną, architektoniczną i funkcjonalną obiektu. W terenie, w miejscu budowy inwestycji przeprowadzono prace przygotowawcze.

Złożona oferta zostanie przeanalizowana w celu podjęcia dalszych decyzji dotyczących realizacji inwestycji.

inf. wł. .mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content