Finał drugiej edycji konkursu „Wygraj staż w Parlamencie Europejskim”

fot. Radio Rodzina

Dzisiaj odbywa się finał konkursu  „Wygraj staż w Parlamencie Europejskim”. Wśród młodych zostaną wyłowione dwie osoby, które będą miały możliwość odbycia płatnego stażu w biurze poselskim posła Jarosława Dudy w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Ponieważ coraz więcej młodych osób jest zainteresowanych tym, jak w praktyce funkcjonuje Parlament Europejski, chcąc udzielać się w polityce i mieć wpływ na naszą przyszłość, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jarosław Duda, zorganizował już drugą edycję konkursu, dzięki któremu można to marzenie spełnić podczas sześciotygodniowego, płatnego stażu w jego biurze w Brukseli. To niezwykła okazja dla młodych osób, aby zdobyć doświadczenie zawodowe, ale także by poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe i językowe.

Konkurs jest też odpowiedzią na coraz częstsze zgłoszenia, które bezpośrednio przychodziły do Biura Poselskiego, o czym opowiedziała asystetka posła, Magdalena Rygalska.

Magdalena Rygalska wskazała, w jakim wieku są finaliści.

Wygrać mogą jednak tylko dwie osoby, natomiast wszyscy już na tym poziomie osiągnęli ogromny sukces, zostali wybrani. Kim jednak są ci młodzi ludzie? O to zapytaliśmy już samego Posła do Parlamentu Europejskiego, Jarosława Dudę.

Jak przyznał nam w rozmowie poseł, z opinii dotychczasowych wynika, że to była ogromna przygoda.

– Zwracamy uwagę na to, żeby wyławiać w tych młodych ludziach pasję do jakiejś dziedziny, i żeby oni uruchamiali wyobraźnię, żeby się nie bali, żeby ten czas pandemiczny nie był dla nich przytłaczający – skomentował Jarosław Duda.

Finał zaczął się o godzinie dziesiątej i potrwa aż do godziny siedemnastej. Składa się z kilku części.

Finał zakończy się wspólnym obiadem i nieformalnymi rozmowami, podczas których finaliści będą mogli uzyskać dodatkowe informacje m.in. na temat pracy biura poselskiego, programu stażowego, zadań stażystów itp. 

mat. G. Iwińska

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content