Miasteczko Zdrowia przy Magnolia Park. Bezpłatne badania odbędą się 28 kwietnia

fot. Radio Rodzina

Pięć godzin bezpłatnych badań oraz konsultacji z okulistyki, hematologii, dermatologii, onkologii, chirurgii czy dietetyki. 28 kwietnia, na placu przed Magnolia Park (od ulicy Legnickiej), rusza Miasteczko Zdrowia.

Sprawdzą wzrok, przeprowadzą badania cytologiczne i doradzą w sprawie leków oraz właściwego odżywiania. W najbliższy czwartek przed Magnolia Park otworzy się Miasteczko Zdrowia organizowane przez Fundację Veritas. Start o godzinie 10.00.

Miasteczko Zdrowia jest inicjatywą ogólnopolską. W tym roku zaczynamy we Wrocławiu i zamierzamy odwiedzić jeszcze 7 dużych miast w Polsce. Wydarzenie ma na celu popularyzację profilaktyki badań i dbania o zdrowy tryb życia – mówi Patrycja Witkowska z Fundacji Veritas i dodaje, że całe przedsięwzięcie jest organizowane w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej, gdzie specjaliści różnych dziedzin medycznych przeprowadzają bezpłatne badania i konsultacje. 

W ramach czwartkowego wydarzenia okuliści z placówki M-Med zbadają wzrok, a w specjalnym zaćmobusie, udostępnionym przez Ośrodek Okulistyki Klinicznej Spektrum, będzie można sprawdzić stopień zaawansowania zaćmy. Na placu przed Magnolia Park stanie również specjalny cytobus Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, gdzie po wcześniejszej rejestracji (pod nr tel. 71 36 89 647) odbędą się bezpłatne badania cytologiczne. Dodatkowo na miejscu specjaliści udzielą również porad z zakresu genetyki, hematologii, onkologii i chirurgii. W wydarzeniu udział wezmą także medycy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego przy ul. Borowskiej, którzy skonsultują wszystkich chętnych z zakresu dermatologii, okulistyki i dietetyki, a także przeprowadzą badania przesiewowe chorób otępiennych. Na stanowisku szpitala będzie można również zbadać poziom glukozy we krwi, a także sprawdzić swoje dotychczasowe leki. Do wydarzenia dołączą również eksperci z Dolmedu oferujący pomoc medyczną dla uchodźców z Ukrainy oraz zniżki do poradni psychodietetycznej, alergologicznej oraz na badania USG piersi. Na stanowisku Diagnostyki uzyskamy fachowe konsultacje w zakresie profilaktyki badań, a na stanowisku PZU skorzystamy z porad stomatologicznych i dietetycznych.– Miasteczko Zdrowia gości na placu przed naszym centrum handlowym już drugi raz. Poprzednia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i zgromadziła w 2021 r. ponad 5 tysięcy osób. Wierzymy, że w tym roku będzie podobnie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park. 

Miasteczko Zdrowia ruszy 28 kwietnia (czwartek) o godzinie 10.00 i będzie otwarte do godziny 15.00. Oprócz badań i konsultacji uczestnicy wydarzenia otrzymają również Karty Zdrowia Fundacji Veritas upoważniające do zniżek na usługi konkretnych placówek medycznych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content