abp Kupny: Jezus został złożony w Was! [HOMILIA]

fot. youtube: Katedra Wrocławska / Gość Niedzielny

„Niech nas nie interesuje tylko Jezus historyczny” – apelował w homilii podczas liturgii Świętej Wigilii Paschalnej w katedrze wrocławskiej abp Józef Kupny.

Metropolita Wrocławski przewodniczył transmitowanej przez Radio Rodzina w wielkosobotni wieczór liturgii. W koncelebrze uczestniczyli biskupi pomocniczy – bp Jacek Kiciński oraz bp nominat Maciej Małyga.

„Niech nas nie interesuje tylko Jezus historyczny. Do tego nie trzeba nawet wiary. (…)” – podkreślił abp Kupny – „Ważniejsze jest to, że Jezus żyje, jest obecny w Eucharystii, że jest obecny w naszej wspólnocie, jest z nami. To jest godzina przejścia, naszego przejścia.

Niech ten Świąteczny czas otworzy nasze oczy, żebyśmy nie byli zdziwieni jak Apostołowie. Jezus nie został w grobie. Jezus został złożony w sercach ludzi, którzy w Niego wierzą. Został złożony w Was, w Waszych sercach!”

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII

Transmitowanej przez Radio Rodzina w wielkosobotni wieczór liturgii przewodniczył ks. abp Józef Kupny. W koncelebrze uczestniczyli biskupi pomocniczy – bp Jacek Kiciński oraz bp nominat Maciej Małyga.

Obrzędy Wigilii Paschalnej w katedrze wrocławskiej zakończyła uroczysta procesja rezurekcyjna.

nf. wł. /kp

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content