PKWP: Szturm do nieba w intencji pokoju

fot. Radio Rodzina

Za nami finał specjalnej edycji kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. Najmłodsi wspólnie odmówili dziesiątkę różańca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Wśród uczestników akcji były dzieci z Ukrainy.

W ubiegłorocznej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” udział wzięło 35 tys. uczestników z Ukrainy. Liczba najmłodszych z Polski, którzy podjęli intencję o pokój na świecie, była rekordowa i sięgnęła 75 tys. Wobec wojny za wschodnią granicą polska sekcja PKWP postanowiła ponownie połączyć na modlitwie proste i szczere serca dzieci z obu krajów. Powstał pomysł na edycję specjalną akcji. Został zrealizowany w trakcie trwania Wielkiego Postu.

12 kwietnia miał miejsce finał kampanii modlitewnej. Dzieci zgromadziły się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, gdzie najpierw wspólnie obejrzały przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków z placówki prowadzonej przez siostry misjonarki. Później sięgnęły po modlitwę, która w ostatnich tygodniach towarzyszy im codziennie. Odmówiły dziesiątkę różańca.

„Do Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej zaprosiliśmy dzieci z Zakopanego z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny oraz Sióstr Felicjanek” – mówi Malwina Wyszyńska, koordynator akcji. Wyjaśnia, że ze swoimi rówieśnikami mogły łączyć się dzieci w całej Polsce. Umożliwiła to transmisja online na stronie www.smbf.pl.

Agnieszka Chyc-Myrmuła, która jest wychowawcą w Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, podkreśla, że dla tej placówki szczególna była intencja modlitwy. „W gronie naszych wychowanków są dzieci, które uciekły przed wojną, tym bliższa jest nam ta modlitwa i tym ważniejsze jest dla nas każde +Zdrowaś Maryjo+ w prośbą o pokój” – wskazuje. Przedszkolaki modliły się dziesiątką różańca codziennie w swoich grupach. Podobny zwyczaj wpisał się w życie dzieci z przedszkola Sióstr Felicjanek z Zakopanego. Jak wyjaśnia s. Rita, dyrektor placówki, cała społeczność przedszkolna dołączyła do kampanii. „Zachęcaliśmy także rodziców naszych dzieci do modlitwy w domach dziesiątkiem różańca” – dodaje.

Sygnały o wzięciu udziału w akcji docierały do PKWP także z Białegostoku, gdzie modliła się Szkoła Podstawowa Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Siostra Weronika zwraca uwagę na wielki zapał i zaangażowanie najmłodszych. „Około 200 uczniów modli się o pokój na Ukrainie, o pokój na świecie. Bardzo cieszymy się i dziękujemy Bogu, że możemy dołożyć ziarenko naszej modlitwy. Wierzymy, że to przyniesie plon” – tłumaczy.

Organizatorzy kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” zaprosili uczestników, by nie rezygnowali ze swojego szturmu do nieba. Najmłodsi są dalej zachęcani, by wpisać dziesięć „Zdrowaś Maryjo” w intencji pokoju w każdy kolejny dzień. Malwina Wyszyńska z PKWP chce, by najmłodsi pamiętali o Ukrainie aż do 13 maja. „To data pierwszego objawienia w Fatimie” – podkreśla. Orędzie Matki Bożej jest szczególnie bliskie dzieciom w trakcie Wielkiego Postu. W liście do nich organizatorzy przypomnieli, że Pani Fatimska prosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Zwracali uwagę, że to za sprawą rosyjskich kul i bomb z ziemią zrównane zostały ukraińskie szkoły, przedszkola, szpitale, sierocińce i tysiące domów. Różaniec jest odpowiedzią, która może przemieniać ludzkie serca, nawet te najbardziej zamknięte.

Elementem kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” jest – obok codziennej dziesiątki – także nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. „Już dzisiaj zapraszamy najmłodszych, by dołączyli do nas 7 maja” – mówi Malwina Wyszyńska, koordynator akcji. Nabożeństwo zostało przygotowane w taki sposób, by zainteresowało dzieci. Do modlitwy można dołączyć osobiście oraz online.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content