Aukcja z jajem – charytatywna licytacja pisanek malowanych przez opiekunów zwierząt wrocławskiego zoo

Foto: ZOO Wrocław

Podobizny likaona, manula, rekina, manatów, zebr, kolcobrzucha, dikdika, czy hipopotama trafiły na niepowtarzalną serię pisanek przygotowanych przez opiekunów zwierząt z wrocławskiego ZOO. Pisanki są wyjątkowe zarówno ze względu na tematykę zdobień oraz ich autorów, ale także z uwagi na… gabaryty. Zostały bowiem wykonane na wydmuszkach strusich jaj. 

O aukcji z jajem opowiada Anna Mielnikiewicz – ZOO Wrocław.

– Wszystkie jaja prezentujemy na Facebooku ZOO Wrocław – mówi Anna Mielnikiewicz.

Opiekunowie zoo z nietuzinkowym talentem uwiecznili na pisankach gigantach swoich podopiecznych.

Niektóre prace zapierają dech, dlatego postanowiliśmy zorganizować ich licytacje. Dochód z aukcji przeznaczymy na pomoc zwierzętom w Ukrainie. 

Codziennie przez 9 dni, począwszy od czwartku 7. kwietnia do Wielkiego Piątku włącznie, będziemy prezentować na Facebooku ZOO Wrocław jedno pięknie pomalowane strusie jajo. O godzinie 11.00 będziemy publikować post z jajkiem, aby wszyscy chętni mogli przez kolejną dobę je licytować. 

Zasady licytacji:

  1. W komentarzu wpisujesz cenę, jaką chcesz zaproponować za pisankę. 
  2. Osoba, która wpisze najwyższą kwotę wygrywa aukcję. 
  3. Po zamknięciu licytacji kontaktujemy się ze zwycięzcą w wiadomości prywatnej i ustalamy szczegóły przekazania pisanek. 
  4. Zebrany w ten sposób dochód przekażemy rezerwatowi Askania Nova.

Askania Nowa to rezerwat położony na ostatnim dziewiczym stepie Europy. Występuje tam ponad 3000 gatunków zwierząt, w tym 69 wpisanych do Ukraińskiej czerwonej księgi gatunków zagrożonych. W pierwszych tygodniach agresji rosyjskich wojsk rezerwat był okupowany. Fundacja ZOO Wrocław DODO przekazała Askanii 7 tys. zł pomocy finansowej z zebranych z darowizn środków. Za otrzymane od nas pieniądze opiekunowie kupili już między innymi materiały budowlane, z których wzbudowali schronienie dla zwierząt mieszkających na padokach. Postanowiliśmy nadal wspierać rezerwat Askania Nova, który serdecznie dziękował za otrzymaną od Was pomoc.

Z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy także wystawę jaj w Afrykarium. Część z nich to właśnie te, które możecie licytować na naszym Facebooku. Poza nimi w gablotach możecie zobaczyć też  jaja emu, nandu, kazuara czy też pingwina przylądkowego. Nie brak jaj gadów – krokodyla nilowego, żółwia olbrzymiego, czy też terapeny. Ciekawostką są kapsuły jajowe rekina brodatego. Ten gatunek ryby składa je przy dnie, a w środku nich znajduje się embrion. Po 150 dniach z kapsuły wykluwa się młode. W naszym zoo jaja rekinów brodatych są narażone na ataki płaszczek cętkowanych, czyli orleni. Samicy orlenia wystarczyło kiedyś 2,5 min od złożenia kapsuły jajowej przez rekina, by ją znaleźć i wessać środek. Prezentowane kapsuły i jaja zebraliśmy od zwierząt w naszym zoo.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content