„Trudno nie mieć wrażenia, że wszystko było zaplanowane przez Putina”

10 kwietnia obchodzimy 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej. W katastrofie zginęła para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, 14. parlamentarzystów, dowódcy głównych sił zbrojnych, osoby sprawujące wysokie funkcje w państwie, duchowni, przedstawiciele Rodzin Katyńskich oraz załoga i funkcjonariusze BOR.

W poniedziałek w Warszawie zostanie przedstawiony raport podkomisji Ministerstwa Obrony Narodowej w sprawie katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku Antoni Macierewicz powiedział, że opublikuje raport w sprawie katastrofy, który podkomisja przyjęła w ubiegłym roku.

Według jego zapowiedzi, ma on ponad 300 stron, a załączniki to kolejnych 5 tysięcy stron. Zapowiadając go poseł powiedział ,że w Smoleńsku „prezydent i cała elita państwowa zostali zamordowani” Wicepremier Jarosław Kaczyński mówił taże, nie ma wątpliwości co do tego, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

-Do sprawy odniósł się Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Samorządowcy z Dolnego Śląska uczczą pamięć ofiar katastrofy.


W 2011 roku badająca katastrofę smoleńską Komisja Badania Wypadków Lotniczych w raporcie uznała, że jej przyczyną było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, a w konsekwencji zderzenie samolotu z drzewami, prowadzące do stopniowego niszczenia konstrukcji maszyny. Raport został anulowany i uznany za nieważny w 2018 roku. Katastrofę bada teraz podkomisja Antoniego Macierewicza i prokuratura.

Prezentacja ma się odbyć w siedzibie Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych Ministerstwa Obrony Narodowej o 11.00.

Rządowy samolot TU-154 rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Siewiernyj w Smoleńsku. Leciała nim delegacja na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Nie przeżył nikt spośród 96 osób znajdujących się na pokładzie. W katastrofie zginęła para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, 14. parlamentarzystów, dowódcy głównych sił zbrojnych, osoby sprawujące wysokie funkcje w państwie, duchowni, przedstawiciele Rodzin Katyńskich oraz załoga i funkcjonariusze BOR. Pod Smoleńskiem zginęli Dolnoślązacy: Aleksandra Natalli-Świat, Jerzy Szmajdziński i Władysław Stasiak, Robert Grzywna i Janina Natusiewicz-Mirer .

Inf. wł./IAR

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content