Prezes Dariusz Kuś o najnowszych kierunkach lotniczych

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Dariusz Kuś – prezes Portu Lotniczego Wrocław mówi w audycji „Poranny Gość” o nowej siatce połączeń, preferencjach podróżujących czy możliwości wylotu z Wrocławia na …Wyspy Wielkanocne.

Wizz Air ogłasza trzy nowe kierunki z Wrocławia

Główne lotnisko Barcelony i atrakcyjne wakacyjne kierunki w Grecji i Albanii. To nowości linii Wizz Air na tegoroczne wakacje.

Przewoźnik wzbogaca ofertę z Wrocławia na tegoroczny sezon letni. Barcelona-El Prat to główne lotnisko stolicy Katalonii, drugie pod względem wielkości w Hiszpanii oraz jedno z najruchliwszych w Europie. Co ważne z punktu widzenia turystów – z tego portu można łatwo i szybko dostać się do centrum Barcelony, wybrać się do np. do Tarragony lub w malownicze okolice delty Ebro. 

O nowym kierunkach mówi Dariusz Kuś – prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Trzecim kierunkiem jest Albania.

W tegorocznym sezonie letnim wrocławskie lotnisko ma już ponad 80 kierunków.

Preferencje podróżujących. Gdzie na święta?

W siatce połączeń niskokosztowych zwraca uwagę bardzo bogata oferta kierunków południowych: 9 do Włoch (w tym dwie nowości: Wenecja-Treviso oraz Turyn), pięć do Hiszpanii (m.in. Alicante na Costa Blanca i Lanzarote w archipelagu Wysp Kanaryjskich) oraz cztery do Grecji (oprócz Rodos są to Ateny, Kreta Chania i Korfu). Wśród innych typowo wakacyjnych kierunków mamy m.in. Maltę, Podgoricę w Czarnogórze, Burgas w Bułgarii, Pafos i Larnakę na Cyprze czy gruzińskie Kutaisi.

Mówi Dariusz Kuś – prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Bogata siatka połączeń pozwala wziąć jeden dzień wolnego i mieć długi weekend – dodaje prezes Portu Lotniczego.

Coraz częściej zauważamy wypełnienie samolotów w okresie tuż przed i po świętach.

W siatce połączeń dostępne są 23 popularne kierunki czarterowe, czyli w ofercie biur podróży – 8 greckich, 3 hiszpańskie, 3 tureckie, po 2 w Egipcie, Tunezji i Bułgarii, a także Tirana, Madera i Lamezia Terme we Włoszech.

A może Wyspy Wielkanocne?

Przed nami najważniejsze Święta Wielkanocne. Czy zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób dolecieć na Wyspę Wielkanocną na południowym Ocenie Spokojnym, znanej z kamiennych posągów moai?

Sprawdzamy z Dariuszem Kusiem – prezesem Portu Lotniczego Wrocław.

Podróż z Polski na Wyspy Wielkanocne zajmuje przynajmniej jeden cały dzień.

Sezon letni 2022 na wrocławskim lotnisku zapowiada się bardzo ciekawie. Pasażerowie planujący wypoczynek czy wakacje mają szeroki i różnorodny wybór. Przewoźnicy przygotowali interesującą i rozbudowaną ofertę. Wizz Air poszerzył ją o trzy wyjątkowo atrakcyjne kierunki w Albanii, Grecji i Hiszpanii.

Na rozmowę zapraszamy w poniedziałek 11 kwietnia o godz. 8.10!

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content