Bajka terapeutyczna dla dzieci z Ukrainy

fot. Radio Rodzina

Uniwersytet SWPS, Uniwersytet Wrocławski i Instytut Heweliusza wydrukowały 10 tys. egzemplarzy książek pt. „Ola, Borys i nowi przyjaciele”. Bajka opowiada historię dzieci, które uciekając przed wojną, trafiają do Polski i uczą się nowej rzeczywistości. Bezpłatne publikacje są już do odbioru.

Bajka jest wynikiem charytatywnej pracy ponad 20 osób i instytucji. Powstała z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które wraz ze swoimi opiekunami były zmuszone opuścić Ukrainę w związku z wybuchem wojny.

Mówi prof. Justyna Ziółkowska z Uniwersytetu SWPS, pomysłodawczyni projektu.

Pomysł na napisanie bajki zrodził się jeszcze w lutym. Szybko podjęto działania, by wydać książeczkę i rozdać ją tam, gdzie przyjeżdżają uchodźcy.

Na Dolnym Śląsku „Ola i Borys (…)” trafiły już m.in. do Wrocławia, Wałbrzycha i innych samorządów. Tłumaczy Ilona Byra z Instytutu Heweliusza.

Psycholog prof. Ziółkowska tłumaczy, iż bajka ma przede wszystkim charakter terapeutyczny.

Historia rodzeństwa, choć trudna, kończy się happy endem. Papierowe wydania są do odbioru w Instytucie Heweliusza (adres: Rynek 5, Wrocław) oraz w punkcie informacyjnym na Dworcu PKP.

Ponadto autorzy projektu proszą o wsparcie darczyńców, by móc dodrukować kolejny nakład.

Bajka do czytania i posłuchania

W serwisie YouTube można zobaczyć bajkę w wersji animowanej w czterech językach: ukraińskim, polskim, rosyjskim i angielskim. Docelowo bajka ma trafić również do innych krajów, takich jak Łotwa.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content