WROśnij we WROcław – wiosna 2022

fot. Radio Rodzina

„WROśnij we WROcław” – ruszają, w poniedziałek 4 kwietnia, zapisy na wiosenną edycję. Zapraszamy rodziny najmłodszych wrocławian, aby posadzić drzewko, które uhonoruje pojawienie się na świecie ich dziecka. Tym razem 300 drzew przybędzie  w dwóch miejscach – na skwerze przy ul. Tczewskiej (Kowale) i w Parku na Skraju przy ul. Koreańskiej (Brochów).

Do udziału w tegorocznej wiosennej  akcji WROśnij we WROcław jej organizatorzy  – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zarząd Zieleni Miejskiej – zachęcają rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w 2021 i 2022 roku. Sadzenie drzewek zaplanowano na sobotę 23 kwietnia.  Każda zapisana rodzina na miejscu może liczyć nie tylko na drzewko , ale także pomoc pracowników ZZM przy sadzeniu.  Przygotowaliśmy łącznie 300 drzewek. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też zapisy potrwają do 18 kwietnia lub wyczerpania zapasów drzewek.  

Ważną częścią wydarzeń będą pikniki rodzinne z atrakcjami dla dzieci. Na skwerze przy ul. Tczewskiej (Kowale) wydarzenie zaplanowano w godz. 12.00-14.30, natomiast w Parku na Skraju przy ul. Koreańskiej (Brochów) w godz. 10.30-15.00. Tak jak przy poprzednich edycjach do udziału w pikniku zaproszeni są wszyscy mieszkańcy oraz wszystkie zainteresowane osoby.

Rezerwacja drzewek odbywa się elektronicznie za pomocą formularza na stronie www.wcrs.pl/wrosnij. Ze względów organizacyjnych podczas zgłaszania udziału w akcji należy wybrać nie tylko miejsce, ale też dogodną godzinę sadzenia drzewka. Liczba drzewek jest ograniczona.

Projekt WROśnij we WROcław zapoczątkowany został w 2017 roku. Od tego czasu już ponad 2000 drzewek ma swoich patronów, którymi są mali wrocławianie. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.

– To cenna inicjatywa ponieważ przybywa wciąż potrzebnych w każdym mieście drzew, a w sadzenie są zaangażowani mieszkańcy. W dodatku, w przyszłości, kiedy te drzewa będą już duże, o ich los będą zabiegać ci, dla których teraz są sadzone. To jest prawdziwa gra w zielone – mówi dyrektor ZZM Jacek Mól.

– Kiedy zaczynaliśmy w 2017 roku zależało nam na aktywizacji mieszkańców, wtedy kilkanaście, kilkadziesiąt osób. Od kilku lat dwa razy do roku miasto sadzi po 300 drzew  i są tysiące zainteresowanych – mówi radni Dominik Kłosowski

mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content