PESEL dla obywateli Ukrainy również w najbliższą sobotę

W najbliższą sobotę (2 kwietnia) czynne będzie Centrum Obsługi Mieszkańca przy ul. G. Zapolskiej. W godzinach od 8:00 do 13:00 obsługiwane będą sprawy związane z nadaniem numeru PESEL dla obywateli Ukrainy. Czynny będzie również punkt fotograficzny, w którym obywatele Ukrainy będą mogli zrobić darmowe zdjęcie wymagane do uzyskania numeru PESEL ze statusem UKR.

Jak dotąd, od 24 lutego Urząd Miejski we Wrocławiu wyrobił już ponad 12 tys. numerów PESEL. Blisko 11 tysięcy z nich to PESELe ze statusem UKR. W ostatnich dniach realizowanych jest już ponad tysiąc wniosków dziennie. Wizytę w sprawie nadania numeru PESEL umówiło ok. 20 tys. osób.

Mówił Marcin Obłoza z magistratu. Wizyta w urzędzie w tej sprawie trwa średnio 40-45 minut.

Numer PESEL jest niezbędny do tego, by Ukraińcy mogli korzystać z różnych świadczeń, np. rodzinnych, wychowawczych czy programu Dobry Start. Dostają oni dostęp do profilu zaufanego i korzystają z publicznych świadczeń, tak samo jak Polacy.

Obywatele Ukrainy, którzy ubiegają się o nadanie numeru PESEL w związku z konfliktem na Ukrainie, mogą załatwić sprawę wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty:
– przez internet: bez-kolejki.um.wroc.pl
– telefonicznie: pod numerem telefonu 71 777 87 77
– osobiście: w Centrach Obsługi Mieszkańca: przy ul. G. Zapolskiej 4, przy pl. Nowy Targ 1/8 oraz przy al. Kromera 44.

mat. pras. / UM Wrocław

Zobacz więcej:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content