Dzień otwarty Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Foto: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu 8.04.22 r. organizuje Dzień Otwarty online dla kandydatów na studia medyczne. Wydarzenie będzie prowadzone nie tylko przez pracowników, ale również i studentów wszystkich kierunków uczelni.

Dzień Otwarty to okazja dla wszystkich maturzystów i maturzystek, żeby zapoznać się z pełną ofertą i możliwościami, jakie oferuje uczelnia. Po Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu można w końcu zostać nie tylko lekarzem. Do swojej kariery zawodowej przygotowują się tu również przyszli farmaceuci, diagności laboratoryjni, eksperci od zdrowia publicznego, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, dietetycy, pielęgniarki, położne i stomatolodzy.

W związku z tym, 8 kwietnia 2022 roku maturzyści będą mogli posłuchać rozmów ze studentami wszystkich 10 kierunków, którzy odpowiedzą: co ich zaskoczyło, kiedy rozpoczęli naukę, jakich nieoczywistych rzeczy uczą się na zajęciach oraz podzielą się swoim doświadczeniem w ramach wywiadu: „Czego nie powiedzieli ci o… studiach medycznych?”. 

W Dniu Otwartym będą także uczestniczyli członkowie kół i organizacji studenckich działających przy UMW, którzy przedstawią ofertę dodatkowych zajęć jakie oferuje uczelnia w ramach pogłębiania umiejętności i wiedzy z zakresu nauk medycznych.

W trakcie wydarzenia przewidziane są też prezentacje dotyczące zasad rekrutacji dla osób, które uzyskały świadectwo w Polsce i za granicą, oferty domów studenckich, stypendiów i wymian międzynarodowych. Kandydaci będą mogli również wziąć udział w czacie z przedstawicielami Biura Rekrutacji. Po raz pierwszy odbędzie się też spotkanie dla kandydatów na studia prowadzone w języku angielskim.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content