Dni Otwarte na PWT

mat. pras. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu

Największa papieska uczelnia w regionie zaprasza maturzystów oraz przyszłych studentów na Dni Otwarte. W programie: spacer z zagadkami, prezentacja kierunków czy dyskusja na wybrany temat.

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu to katolicka uczelnia, która powstała w 1968 roku. Nawiązuje do tradycji dawnego Wydziału Teologii Katolickiej Uniwersytetu Wrocławskiego, który zaprzestał działalności w roku 1945. Oferuje studia stacjonarne jak: teologia, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna czy szeroki wybór studiów podyplomowych.

W tym tygodniu uczelnia organizuje Dni Otwarte. Na wydarzenie zaprasza rektor JM ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

Zwracam się z bardzo serdecznym zaproszeniem do Wszystkich Zainteresowanych, a zwłaszcza do Młodzieży z klas maturalnych do udziału w Dniach Otwartych w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, które odbędą się w dniach 30 i 31 marca, w godzinach 8:30 do 12:50.

W ramach Dni Otwartych planujemy:

 8:30 – spacer po PWT z zagadkami (pierwsza grupa odwiedzających,
kolejne o godz.: 9:15 i 10:00),
 9:15 – prezentacja kierunków pedagogicznych,
 9:45 – prezentacja teologii – dyskusja na zaproponowany temat,
 10:30 – quiz z wiedzy o PWT (po spacerze z zagadkami).

Zaplanowaliśmy też poczęstunek z herbatą i ciastem.

JM ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor PWT we Wrocławiu

Władze uczelni proszą, by ze względu na organizację spotkań, zarejestrować swój udział w wydarzeniu. Link do rejestracji: https://forms.gle/oiKGeec28A9zvi1V8 lub pod numerem telefonu +48 667 258 836.

Krótki rys historyczny

W 1968 r. Stolica Apostolska uznała Akademickie Studium Teologii przy Seminarium Duchownym za prawną kontynuację przedwojennego Wydziału Teolo­gii Katolickiej Uniwersytetu Wrocławskiego. W czerwcu 1974 r. Ojciec Św. Paweł VI oficjalnie przyznał Wydziałowi Teologicznemu miano Papieski i od tej pory pełna nazwa wrocławskiej uczelni brzmi: Papie­ski Wydział Teologiczny we Wrocławiu (Pontificia Facultas Theologi­ca Wratislaviensis).

Od 2001 r. uczelnia należy do Konferencji Rektorów Aka­demickich Szkół Polskich i ma certyfikat potwierdzający ja­kość kształcenia akademickiego. W skład uczelni wchodzą 4 instytuty i studium języków obcych. Ponadto wydział posiada własną bibliotekę naukową. Kształci studentów oraz doktorantów w duchu katolickim.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content