Czy leki przeciwbólowe bez recepty są drogie?

pixabay,com

Leki przeciwbólowe, które dostępne są bez recepty to najczęściej pierwszy wybór, jeśli dotyka nas ból, zwłaszcza ten, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Można je kupić w aptece, ale też na stacjach benzynowych czy w sklepach. Niezależnie od tego, który lek wybieramy, warto wybierać sprawdzone źródła. Pamiętajmy też, że w aptekach mamy dodatkowo możliwość konsultacji z farmaceutą.

Cena leków przeciwbólowych bez recepty

W sieci można znaleźć wiele opinii na temat cen leków, a także wysokich kosztów leczenia, tymczasem leki dostępne bez recepty nie są drogie, a koszt ich zakupu nie przekracza zwykle 10 zł za 10 kapsułek. Ceny leków przeciwbólowych mogą różnić się w zależności od producenta, którego produkt wybieramy, ale też apteki, w której się zaopatrujemy. Warto pamiętać, że apteki w dużych dyskontach spożywczych czy te mieszczące się w popularnych galeriach mogą być droższe niż placówki osiedlowe, czy przy przychodniach. Dobrym rozwiązaniem jest zamawianie leków bez recepty w sprawdzonych aptekach internetowych, w których można skorzystać z opcji szybkiej dostawy do domu, bliskiego paczkomatu lub odebrać zamówienie w najbliższej aptece, która należy do wybranej sieci. 

Wybierając zakupy przez Internet, korzystajmy tylko ze sprawdzonych źródeł. Pamiętajmy też, że decydując się na opcję odbioru w aptece mamy możliwość skonsultowania z farmaceutą dawkowania danego leku i przeciwwskazań do jego stosowania. Ważna jest również szybka dostawa, ponieważ leki nie powinny być poddawane działaniu zmiennych warunków atmosferycznych, np. wysokiej temperatury czy nadmiernej wilgoci.

Ile kosztuje Ketonal Active i Ketonal Sprint?

Cena Ketonalu Active nie przekracza 10 zł za 10 powlekanych kapsułek. W aptekach dostępne są również większe opakowania, które zawierają 20 kapsułek. Decydując się na zakup, warto dopytać o cenę większego opakowania, ponieważ często można skorzystać z atrakcyjnych promocji, dostępnych przy zakupie większej ilości leku. Pamiętajmy jednak, że duże opakowanie nie może oznaczać wydłużenia czasu stosowania leku bez konsultacji ze specjalistą. Pojedynczą dawką Ketonalu Active* bez recepty jest zawsze 1 kapsułka, a maksymalna dawka dobowa to 3 kapsułki, przyjmowane w równym przedziale czasowym. Leku nie można też przyjmować dłużej niż 5 dni bez konsultacji ze specjalistą, która wskazana jest również, jeśli ból nie ustępuje lub nasila się. Decyzje o zwiększeniu dawki lub wydłużeniu czasu stosowania zawsze podejmuje lekarz na podstawie analizy stanu zdrowia pacjenta i wskazań dotyczących leczenia. 

Opakowanie Ketonalu Sprint** zawiera 12 saszetek granulatu z lizyną, a jego cena również nie przekracza 10 zł. W przypadku tego leku nie ma dostępnych większych opakowań, ale wygodną saszetkę zawsze można włożyć do torebki i mieć ją przy sobie, na wypadek niespodziewanych dolegliwości bólowych, np. bólu głowy, bólu menstruacyjnego, zęba czy tego, który jest wynikiem urazu. Jedna saszetka stanowi pojedynczą dawkę i należy pamiętać, aby nie przekraczać przyjmowania więcej niż 3 saszetek w ciągu doby. Poszczególne porcje leku należy pić w równych przedziałach czasowych, aby utrzymać maksymalne stężenie ketoprofenu w organizmie przez optymalny czas. Zwiększanie dawki bez wyraźnych wskazań lekarza może wiązać się z wystąpieniem działań niepożądanych, które wymienione są w dołączonej do opakowania ulotce.

*Na podstawie ChPL Ketonal Active

**Na podstawie ChPL Ketonal Sprint

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content