Abp Gądecki spotka się z Patriarchą Bartłomiejem I

fot. Radio Rodzina

Trwa wizyta Arcybiskupa Konstantynopola Bartłomieja I w Polsce. Jego Świątobliwość spotkał się już z prezydentem RP Andrzejem Dudą i odwiedził prawosławną cerkiew św. Sofii-Mądrości Bożej na warszawskim Ursynowie, gdzie modlił się z wiernymi o pokój w Ukrainie.

Na wtorek 29 marca zaplanowano spotkanie patriarchy z Przewodniczącym Episkopatu, Abp. Stanisławem Gądeckim. O szczegółach wizyty mówi ks. Leszek Gęsiak SJ.

Arcybiskup Konstantynopola wyraził ubolewanie, że prawosławie przeżywa obecnie kryzys jedności. Jednocześnie wyraził nadzieję, że uda się ten kryzys pokonać, zaś prawosławni będą mogli „wspólnie wyznawać wiarę i przystępować do jednego kielicha”.

O ile każda wojna jest godna potępienia, o tyle wojna prowadzona pomiędzy prawosławnymi jest absolutnie nie do zaakceptowania.

Patriarcha Bartłomiej I. Wypowiedź z dn. 28.03.2022

Wspominając swoje spotkanie z polską Parą Prezydencką, patriarcha Bartłomiej podziękował wszystkim, którzy pomagają Ukrainie. „Modlimy się, by ta wojna jak najszybciej się skończyła, a ludzie mogli powrócić do swoich domów” – powiedział prawosławny patriarcha do zgromadzonych, wśród których byli także ukraińscy uchodźcy.

Po ataku 24 lutego Rosji na Ukrainę patriarcha Bartłomiej I zaapelował o zakończenie wojny i natychmiastowe powstrzymanie wszelkich aktów przemocy. Wyraził ponadto solidarność oraz poparcie dla Cerkwi Prawosławnej Ukrainy i dla narodu ukraińskiego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content