Podpisano umowę na odnowienie Wzgórze Partyzantów

fot. Radio Rodzina

Wykonawca będzie miał 18 miesięcy, aby zrewitalizować Bastion Sakwowy. Prace będą wykonywane pod okiem konserwatora zabytków.

– Przed nami wiele pracy, aby przywrócić blask wzgórzu, które znane jest pod wieloma nazwami – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

O tym jak będzie wyglądała rewitalizacja mówi Jolanta Wnęk- dyrektorka Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

– Musimy zachować pokorę wobec zabytku – mówi Wiesław Kleszcz – wiceprezes zarządu spółki Castellum.

– Obiekt historyczny może kryć wiele niespodzianek – mówi Wiesław Kleszcz.

Nadzór nad rewaloryzacją Bastionu Sakwowego prowadzi Zarząd Inwestycji Miejskich, a prace pod czujnym okiem konserwatora zabytków mają potrwać 18 miesięcy.

Inwestycja obejmie trzy główne zadania:
– Rewaloryzację Pawilonu Perystylowego (dawnej Reduty) o powierzchni użytkowej 460 m2. W tym zadaniu przewidziane jest m.in. renowacja elewacji, odrestaurowanie sali kolumnowej o pow. 200 m2, pomieszczeń technicznych, zaplecza sanitarnego i szatni
– Rewaloryzację kolumnady – powierzchnia zabudowy 375 m2. Prace będą toczyć się zarówno w części podziemnej (kawiarnia, bufet, sanitariaty), jak i w części naziemnej (odrestaurowanie posadzek, sklepień, ścian z malowidłami, schodów, zabytkowych oświetleń z balustradami i tarasu z kolumnadą).
– Rewaloryzację placu z fontanną oraz zagospodarowaniem terenu (odrestaurowane zostaną schody z balustradami, wykonana zostanie nowa niecka fontanny i nawierzchnia placu). Co ważne, wprowadzona zostanie także zieleń ozdobna. Ponadto, nie zabraknie oświetlenia placu, ławek i koszy na śmieci, a w ostatnim etapie odrestaurowana zostanie alejka spacerowa od ul. Piotra Skargi, która zostanie m.in. oświetlona.
Na tym etapie prac nie zostanie podjęta odbudowa ponad 30 metrowej glorietty, która przed wojną górowała nad wzgórzem. Ten element prac znacznie zwiększyłby koszty tej inwestycji, na którą przeznaczono blisko 27 mln zł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content