Pielęgnacja zaczerwienień i przebarwień twarzy

mat. prasowe

Zaczerwienienia i przebarwienia twarzy nie powinny być ignorowane. Choć nie zawsze są objawem choroby, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i postępowania zachowawczego. Pomocne bywają zwłaszcza dermokosmetyki. Łagodzą one dolegliwości skórne, ale i sprawdzają się w profilaktyce zmian tego typu.

Najważniejszy krok pielęgnacji

Zaczerwienienia i przebarwienia pojawiające się na twarzy to nie tylko problem estetyczny. Stanowią one często oznakę nieprawidłowości różnej etiologii zachodzące w organizmie na skutek działań niesprzyjających czynników, takich jak alergeny, promieniowanie UV, infekcja, wahania hormonów czy źle dobrane kosmetyki do typu i potrzeb cery. Rumienie i inne plamy skórne wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która nie tylko ukoi od nieprzyjemnych dolegliwości towarzyszących przebarwieniom, ale również zabezpieczy skórę we wszystkich jej warstwach przed nawrotem problemów. 

W tym celu warto przede wszystkim przeprowadzać regularne zabiegi oczyszczające, tonizujące i nawilżające z użyciem odpowiednich kosmetyków. Dobrze jest stosować m.in. peelingi enzymatyczne i emulsje micelarne oraz wody termalne, ale ponadto istotne znaczenie w pielęgnacji zmian mają dermokosmetyczne kremy na zaczerwienienia twarzy.

Co jeszcze jest ważne?

W utrzymaniu równowagi biochemicznej skóry ważne jest zabezpieczenie jej przed słońcem, wiatrem i wahaniami temperatury, czyli ograniczenie ekspozycji twarzy na działanie skrajnych warunków atmosferycznych poprzez stosowanie na dzień kosmetyków z filtrami także zimą. Zabiegi głęboko nawilżające przygotują skórę twarzy przed niekorzystnymi dla niej okolicznościami przyrody i odpowiednio zabezpieczą. Dermokosmetyki, czyli produkty pielęgnacyjne, poprzez uzupełnienie warstwy lipidowej i usprawnienie procesów regeneracyjnych komórek naskórka zarówno poprawiają wewnętrzną kondycję skóry, jak i pozostawiają ją gładką, miękką i mniej podatną na uszkodzenia mechaniczne. 

Warto o tym pamiętać również poza sezonem jesienno-zimowym, ponieważ podobnie jak promienie słoneczne czy mrozy i silne wiatry, niekorzystny wpływ na urodę i właściwości skóry twarzy ma solarium czy klimatyzacja domowa lub samochodowa. Korzystając z nich, w trosce o zdrowie należy zachować dużą czujność. Poza pielęgnacją kosmetyczną warto zwrócić uwagę na dietę. Niektóre produkty bowiem sprzyjają nasileniu problemu zaczerwienień. Są nimi np. czarna kawa i herbata, alkohol i ostre przyprawy. Uzupełnieniem naturalnych metod leczenia zmian bywają specjalistyczne zabiegi kosmetyczne i fizykoterapeutyczne, w tym laseroterapia.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content