Apel Sejmiku Województwa do Komisji Europejskiej

mat. prasowe

Na Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego radni przyjęli apel do Komisji ws. przydzielenia dodatkowych środków na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. To kolejna inicjatywa województwa na rzecz pomocy sąsiadom objętym inwazją Rosji od 24 lutego.

Mówi Andrzej Kredkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Przypomnijmy, Zarząd Województwa Dolnośląskiego w porozumieniu z Zarządem Kolei Dolnośląskich podjął decyzję o darmowych przejazdach dla wszystkich obywateli ukraińskich już w pierwszych dniach trwania konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Każdy pasażer Kolei Dolnośląskich obywatelstwa ukraińskiego otrzymuje tzw. bilet zerowy, uprawniający do bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich na terenie całego regionu.

Na ostatniej sesji sesji sejmiku dokapitalizowano Centrum Medyczne DOLMED kwotą 1,5mln złotych, które dzięki tym środkom zakupi pomoc medyczną dla ukraińskich szpitali według sygnalizowanych przez nie najpilniejszych potrzeb. Pieniądze pochodzą z tzw. wolnych środków zabezpieczonych w budżecie województwa dolnośląskiego na ten rok. Dodatkowo zabezpieczono kwotę miliona złotych na kolejne działania pomocowe.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content