Włoska Wyspa Ischia – co ma do zaoferowania?

fot. Radio Rodzina

Ischia to wyspa położona około 40 km od Neapolu. Jest największa z należących do archipelagu wysp Flegrejskich znajdującego się w zatoce Neapolitańskiej. Dzięki wspaniałej, bujnej roślinności zyskała miano zielonej i z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów spragnionych luksusowych wakacji w zapierającej dech w piersiach śródziemnomorskiej scenerii.

Gorące źródła – naturalne SPA z bogactwem minerałów

Najwyższym wzniesieniem na wyspie jest wygasły wulkan, góra Epomeo licząca 789 m n.p.m, ze szczytu której oczom turystów ukazuje się widok na całą zatokę Neapolitańską, a dostrzec można nawet Neapol. Epomeo powstała w wyniku erupcji wulkanu, ale nie posiada czynnych kraterów. Jej zbocza usiane są malowniczymi winnicami, które urozmaicają podróżnym wejście na szczyt. Największą atrakcją na wyspie Ischia https://carter.eu/kierunki/europa/wlochy/ischia,

z której słynie to miejsce, a odwiedzający szczególnie sobie cenią, są gorące źródła. Już starożytni Grecy i Rzymianie byli przekonani o ich niezwykłych właściwościach, budując tutaj liczne uzdrowiska dla chorych. Dzięki prawdziwemu bogactwu minerałów kąpiel w termach łagodzi wiele dolegliwości, ale to przede wszystkim prawdziwe wczasydla skóry i błogi relaks. Termy Posejdona (Giardini Poseidon Terme) to najstarszy i największy park termalny na wyspie, ale do dyspozycji turystów pozostaje jeszcze prawie 100 innych źródeł – niektóre z nich są całkowicie dzikie.

Wyspa Ischia – co zwiedzić podczas wakacji?

Wakacje na wyspie Ischia to nie tylko plażowanie i gorące kąpieleto idealne miejsce na zróżnicowany odpoczynek, łączący zwiedzanie i regenerację sił na złocistym piasku Włoch. Zamek Aragoński to prawdziwa uczta dla fanów antycznych budowli. Mieści się na malutkiej wyspie należącej do osady Ischia, a swoją nazwę zawdzięcza przebudowie w XV w. za czasów panowania dynastii aragońskiej. W pobliżu zamku, w zatoce Cartaromana znajduje się 20-metrowa wieża Torre Guevara zbudowana pośród pięknego ogrodu. Legenda głosi, że to właśnie tam miały miejsce potajemne spotkania Michała Anioła z kochanką, stąd inna nazwa budowli – Torre di Michelangelo. Takie atrakcje zaciekawią starszych i młodszych, dlatego spędzając wakacje z dziećmi, można bez przeszkód udać się w te historyczne miejsca. Warto również odwiedzić miejscowość Forio, gdzie na końcu starego miasta, na skraju urwiska, stoi malutki, pomalowany na biało kościółek del Soccorso.

Kiedy najlepiej wybrać się na wyspę Ischia?

Wczesną wiosną Ischia budzi się z zimowego snu i zachęca podróżnych do odwiedzin coraz cieplejszą aurą. W marcu średnia temperatura powietrza wynosi 14oC, ale mogą zdarzyć się przelotne opady. By uniknąć napływu turystów i upalnej pogody warto odwiedzić wyspę na przełomie kwietnia i maja. Latem temperatura powietrza osiąga ponad 30oC, a wody około 25oC. Hotele, a także największe atrakcje na wyspie Ischia, czynne są od połowy marca aż do końca października.

Jak przemieszczać się po wyspie Ischia?

Nie każdy czuje się na tyle pewnie, by pośród krętych uliczek włoskiej wyspy poruszać się samochodem. Świetną alternatywą jest skorzystanie ze sprawnie działającej komunikacji miejskiej. Chociaż wyspa Ischia nosi miano największej w archipelagu, z łatwością można objechać ją dookoła w niespełna 2 godziny.

To idealne miejsce na romantyczny wyjazd, a także wakacje z rodziną, rajski relaks i smakowanie wyśmienitej kuchni. To możliwość zarówno wypoczynku na pięknych plażach, jak i aktywnego wypoczynku we włoskiej scenerii.

Ze względu na ciekawą historię i bogatą przeszłość wyspa Ischia skrywa wiele tajemnic tylko czekających na odkrycie i eksplorację. Jeśli myślicie o urlopie na wybrzeżu Amalfi lub wakacjach tej malowniczej wyspie w sezonie Lato 2021 warto sprawdzić ofertę luksusowego biura podróży CARTER® www.carter.eu

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, travel@carter.eu

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/blog/

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content