Gracjan Pan. Z Internetu na deski Teatru Capitol

fot. Łukasz Giza

Gracjan Roztocki przed kilkoma laty podbijał serwis YouTube wykonaniami autorskich piosenek – amatorsko i często a cappella. Budził zdziwienie, czasem nawet niesmak, ale i fascynację. Wielu widzów nie traktuje go poważnie, jednak Teatr Capitol zainspirowany jego fenomenem, szykuje widzom spektakl ,,Gracjan Pan”.

Muzyczną opowieść o Gracjanie i jego świecie przygotowuje Cezary Tomaszewski. Reżyser, choreograf i performer, znany z błyskotliwych i przewrotnych interpretacji muzycznej klasyki, w środowisku jest znany jako jedna z najciekawszych postaci polskiego współczesnego teatru. Autorką scenariusza jest Natalia Fiedorczuk – artystka, kompozytorka, wokalistka, instrumentalistka, pisarka, a także animatorka kultury; śpiewa i pisze dla grupy Happy Pill, solo występuje jako Nathalie and The Loners. Za swoją debiutancką powieść „Jak pokochać centra handlowe” otrzymała Paszport Polityki.

Gracjan jest najbardziej musicalową postacią, jaką widziałem w życiu, dlatego że opowiada o szczęściu, cały czas śpiewa i tańczy.

– mówi reżyser Cezary Tomaszewski

W rolę Gracjana Roztockiego wcieli się kilkoro aktorów: Michał Szymański, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Paulina Jeżewska, Justyna Antoniak, Rafał Derkacz.

Pierwsza odsłona spektaklu w piątek, 10 stycznia na Scenie Ciśnień. Więcej informacji na stronie Teatru Capitol.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content