Świąteczne upominki dla emerytowanych dziennikarzy

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Od trzech dekad Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej na Dolnym Śląsku organizowało Wigilię dla emerytowanych redaktorów z regionu. W tym roku z powodu pandemii, tradycyjne spotkanie przy opłatku i kolędach się nie odbędzie, będą za to świąteczne bony.

Te wigilijne spotkania zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród dziennikarzy, dla wielu z nich była to częsta jedyna okazja do spotkania w tak dużym gronie. Niestety, w tym roku, przez pandemię nie będzie tradycyjnej wieczerzy. Jednak to nie oznacza, że stowarzyszenie zapomniało o swoich emerytach. Mówi Adam Łącki – prezes Krajowego Rejestru Długów.

– Od trzydziestu lat, co roku, organizowaliśmy wieczerzę wigilijną. Spotkanie zawsze wspierały zaprzyjaźnione z nami osoby i firmy, m.in. Maciej Kaczmarski i firma Kaczmarski Group. To zawsze była dobra okazja do porozmawiania o warsztacie dziennikarskim – wspomina Ryszard Mulek, przewodniczący Zarządu SD RP na Dolnym Śląsku.

– Dzięki naszym partnerom uzbieraliśmy fundusze, które pozwoliły nam na przygotowanie bonów dla każdego z emerytów. Mamy sto talonów po 50 zł. Pierwsze upominki już zostały rozdane. Podarunek można zrealizować w osiedlowym sklepie niedaleko siedziby stowarzyszenia na ul. Kołłątaja. Bardzo dziękuję wszystkim partnerom za udział w naszej akcji. Szczególnie dziękuję firmie Kaczmarski Group, która od wielu lat wspiera nasze inicjatywy – dodaje Mulek.

Każda z zaprzyjaźnionych ze stowarzyszeniem osób i firm otrzymała specjalny dyplom z podziękowaniem.

mat. prasdowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content