Odszedł Wiesław Tomaszewski

fot. Radio Rodzina

We wtorek (2020.11.17) we Wrocławiu zmarł Wiesław Tomaszewski, długoletni współpracownik Radia Rodzina. Znakomity dziennikarz, redaktor, autor kilkuset audycji o tematyce popularnonaukowej.

Poza Radiem Rodzina współpracował z wieloma redakcjami. W latach 2008-2012 był Przewodniczącym Rady Programowej Radia Wrocław.

Pracował na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Prowadził zajęcia dydaktyczne i laboratoryjne dla studentów i młodzieży szkolnej. Uczestniczył w wielu konferencjach, targach, prezentacjach. Był ekspertem w dziedzinach nowoczesnej ekologii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. W 2012 Urząd Patentowy RP zatwierdził wynalazek, którego był współtwórcą.

Był pasjonatem przede wszystkim radia, ale też wszelakiej techniki. Jej historii i nowoczesnych rozwiązań. Pełen wiedzy, pomysłów i życzliwości dla ludzi. I takim go zapamiętamy…

Spoczywaj w pokoju!

Pogrzeb Wiesława Tomaszewskiego odbędzie się 30. listopada, o godz. 11.20 na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Ze względu na pandemię obowiązują obostrzenia dotyczące liczby osób przebywających w kaplicy.

Inf. wł. (za dr Jacek Markowski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), upwr.edu.pl/aktualnosci

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content