Jacek Marciniak o triathlonie, dwóch kółkach i pomaganiu

fot. endutrition.pl

W sobotę 20.06 rusza akcja „Połykamy Kilometry dla Centrum”. Wicemistrz Polski w triathlonie przejedzie 200 km, by zachęcić do sportu i zwrócić uwagę na diagnostykę chorób rzadkich.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Jacek Marciniak, wrocławianin, uczestnik Mistrzostw Świata i największych imprez triathlonowych w Europie. Jako ambasador Fundacji „Potrafię Pomóc” chce kręcić kilometry w szczytnym celu.

Jacek wystartuje rowerem z parkingu przy ul. Wrocławskiej 55 w Rogowie Sobockim, aby pokonać za jednym razem dystans 200 kilometrów i po 7-8 godzinach dojechać do mety (w tym samym miejscu). Z powodu warunków pogodowych przejazd jest przesunięty na 27.06.

-200 km na rowerze jednego dnia? – dla Jacka to treningowa codzienność.

– Do wyzwania może dołączyć każdy z nas, pokonując biegiem, marszem lub na rowerze jak najwięcej kilometrów. Akcja trwa do 30 czerwca – wyjaśnia Jacek Marciniak.

CAŁA ROZMOWA:

Jesienią tego roku Fundacja „Potrafię Pomóc” planuje we Wrocławiu otwarcie Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich.

-Będzie to placówka unikatowa w skali kraju – mówi Ewa Nieckarz, jedna z koordynator w Centrum.

Opiekę i wsparcie znajdą tu osoby z różnymi schorzeniami czy chorobami genetycznymi.

Aktualnie trwa remont budynku i pomieszczeń (ul. Horbaczewskiego 24), który można wesprzeć. Szczegóły na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3110013849057067/

mat. pras. /DD

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content