Site icon Radio Rodzina

Międzynarodowy Kongres i Festiwal Psychologiczny „Re_Mind” we Wrocławiu

Mat. pras.

14 ścieżek tematycznych, ponad 200 mówców z Polski i zagranicy, trzy dni inspirujących wystąpień i rozmów. Organizatorzy zapraszają do Wrocławia na pierwszą edycję Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind, która startuje już dziś!

Inicjatorem i organizatorem Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind jest Uniwersytet SWPS, a współorganizatorami są Miasto Wrocław i Telewizja Polska. Wyłącznym Sponsorem Strategicznym Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind jest KGHM Polska Miedź. Zadanie jest dofinansowane ze środków MNiSW.

Kiedy: 22-24 czerwca 2026

Gdzie: Hala Stulecia

Dezinformacja, nowe technologie, ekologia, relacje, dbanie o dobrostan, praca i sztuka – to tylko niektóre z tematów, które poruszymy podczas wydarzenia.

Każdy dzień kongresu rozpocznie się od wyjątkowego spotkania.

22.06.

Minister Radosław Sikorski wygłosi TEDx speech „Radykalizm, wojna i ich psychologiczne następstwa” oraz weźmie udział w panelu dyskusyjnym pod tym samym tytułem (godz. 10:00-12:00, Wrocławskie Centrum Kongresowe, sala audytoryjna).

23.06.

Wybitny psycholog Robert B. Cialdini wygłosi wykład specjalny „Influence Regained: Building Human Connection Into A Digital World” i weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Wpływ społeczny pod lupą: jak przekonywać odpowiedzialnie?” (godz. 9:00-10:40, Hala Stulecia, scena główna).

24.06.

Rozmowa z Olgą Tokarczuk – gościem specjalnym kongresu (godz. 9:00-10:00, Wrocławskie Centrum Kongresowe, sala audytoryjna).

Polecamy Państwa szczególnej uwadze także panel samorządowy organizowany przez Miasto Wrocław „Miasto jako system wsparcia – jak budować lokalną odporność psychiczną?”, w którym udział wezmą m.in. Sekretarz Stanu w MSWiA Magdalena Roguska oraz przedstawiciele samorządów z innych miast (22.06 godz. 15:20-16:50, Wrocławskie Centrum Kongresowe).

Części kongresowej Re_Mind towarzyszy koncert „Re_Mind. Chcę to powiedzieć” – 22 czerwca o godz. 20:30 we wrocławskiej Hali Stulecia na scenie wystąpią: Krzysztof Zalewski, Natalia Szroeder, Mela Koteluk,  Andrzej Smolik, WaluśKraksaKryzys, Natalia Przybysz, Piotr Rogucki, Zakopower, Gabi Drzewiecka.

Ważną częścią Re_Mind będą otwarte dla mieszkańców i mieszkanek działania festiwalowe odbywające się w przestrzeni miasta, w tym Miasteczko Młodych oraz kierowane do seniorów Miasteczko Młodych Plus (szczegóły: https://www.re-mind.pl/).

Mat. pras.
Exit mobile version