Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w dniu Święta Wrocławia 24 czerwca 2026 r. wręczono Tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia Pani Hannie Suchockiej – polskiej polityk, doktor habilitowanej nauk prawnych, pierwszej kobiecie na stanowisku Prezesa Rady Ministrów, wieloletniej ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej.
– Jak co roku Święto Wrocławia jest czasem podsumowań, kiedy wspólnie celebrujemy sukcesy miasta, wyrażamy dumę z jego dynamicznego rozwoju, a także honorujemy osoby i organizacje zasłużone dla Wrocławia. Tytuł Civitate Wratislaviensi Donatus za wybitne zasługi dla Polski i Europy oraz promowanie wartości, które są fundamentem tożsamości Wrocławia otrzymała profesor Hanna Suchocka, pierwsza kobieta sprawująca urząd Prezesa Rady Ministrów w historii Polski oraz niestrudzona rzeczniczka dialogu i pojednania – zaznaczyła Agnieszka Rybczak, Przewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia.
,,NAGRODY WROCŁAWIA’’ Rada Miejska przyznała:
1) Barbarze Królak-Olejnik
2) Andrzejowi Czamarze
3) Katarzynie Nowak
4) Tomaszowi Wójcikowi
5) Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu
,,NAGRODY PREZYDENTA’’ otrzymali :
1) Piotr Alexewicz
2) Cecylia Biegańska
3) Piotr Falkowski i Marcin Ogrodnik
4) Natalia Grosiak
5) Mieczysław Łopatka
6) Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż
7) Scanway S.A
8) Zakład Narodowy im. Ossolińskich
ZŁOTE ODZNAKI HONOROWE WROCŁAWIA
Wrocław z Wdzięcznością – Wratislavia Grato Animo otrzymali:
1) Kazimierz Kimso
2) Adam Kwiatkowski
3) Gen. Wojciech Tański
Medal Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia otrzymała Michalina Witczak.
Mat. pras. UM Wrocławia
