Jubileusz osiemdziesięciolecia etnologii i antropologii kulturowej w Uniwersytecie Wrocławskim odbył się w dniach 27-28 maja przy ulicy Szewskiej we Wrocławiu.
O tym, jak zmieniały się zainteresowania badawcze dyscypliny oraz czy refleksja antropologiczna jest dziś w ogóle potrzebna, rozmawialiśmy z dyrektorką Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej, dr hab. Moniką Baer, prof. UWr.
