Site icon Radio Rodzina

37. Śląski Festiwal Muzyczny – w tym roku we Wrocławiu, Jaworze, Zgorzelcu i Goerlitz!

Na zdjęciu: Agnieszka Ostapowicz, dyr. art. festiwalu

W weekend 14–17 maja odbywa się na Dolnym Śląsku 37. edycja Śląskiego Festiwalu Muzycznego. To prestiżowe wydarzenie skupia się na muzyce, kulturze i dialogu polsko-niemieckim, oferując koncerty w historycznych miejscach, w tym w Kościołach Pokoju.

37. Śląski Festiwal Muzyczny odbędzie się wkrótce we Wrocławiu, Jaworze, Zgorzelcu i Görlitz. Motywem przewodnim festiwalu jest pokój. Wydarzenie, prowadzone artystycznie przez menedżerkę kultury i skrzypaczkę Agnieszkę Ostapowicz, prezentuje wybitnych artystów polskich i niemieckich, a program obejmuje dzieła chóralne i instrumentalne – od muzyki klasycznej po repertuar synagogalny.

Festiwal włącza się w obchody 35-lecia „Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy pomiędzy Polską a Niemcami” oraz 25-lecia Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Koncerty odbywają się w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego (14 maja program „Chopin i Jubileusz” o 19:00), w Kościele Pokoju w Jaworze (15 maja program „Zjednoczenie w muzyce” o 18:00, 16 maja program „Harmonia pokoju” o 17:00), w kościele św. Bonifacego w Zgorzelcu (17 maja „Współbrzmienia” o 15:00 oraz w Synagodze w Görlitz (17 maja „Ponad granicami” o 18:00). Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny (poza finałowym).

Wydarzenia festiwalu stanowią wyjątkowe spotkanie kultur i religii, ukazują ciągłość i różnorodność tradycji muzycznej Europy. Muzyka wykonywana przez artystów z Polski i Niemiec – szczególnie podczas koncertów w Zgorzelcu i Goerlitz staje się przestrzenią wspólnego doświadczenia ponad granicami i językiem pokoju. Organizatorami są Fundacja Pro Arte oraz Schlesische Musikfeste GGMBH.

Gościem audycji jest Agnieszka Ostapowicz, dyrektor artystyczna 37. Śląskiego Festiwalu Muzycznego.

Emisja 8 maja po godz. 16:00.

Posłuchaj:

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/05/01_Slaski-Festiwal-Muzyczny-2026_Wroclaw_Jawor_Zgorzelec_Goerlitz.mp3
https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/05/02_Slaski-Festiwal-Muzyczny-2026_Wroclaw_Jawor_Zgorzelec_Goerlitz.mp3
https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/05/03_Slaski-Festiwal-Muzyczny-2026_Wroclaw_Jawor_Zgorzelec_Goerlitz.mp3
Fot. OKiS.pl
Exit mobile version